українська російська англійська
Равіль Сафіуллін: Здоровий спосіб життя має стати пріоритетом молоді
08.10.2013 | 16:46
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

Здоровий спосіб життя має стати пріоритетом української молоді. На цьому сьогодні наголосив Міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін під час відкриття Міжнародної конференції "Молодь України за здоровий спосіб життя".

Звертаючись до учасників конференції, Равіль Сафіуллін зазначив, що ігнорування норм здорового способу життя навіть на таких коротких кризових відрізках часу, якими були для Східної і Центральної Європи 1990-і роки, має воістину згубні наслідки. З особливою силою вони відчуваються в Україні, економіку якої жорстко інтегрували в загальносоюзний господарський комплекс.

За словами Міністра, саме економічний занепад і соціальна криза грубо деформували життєві пріоритети молоді, вульгаризували саму ідею матеріального благополуччя, витіснили духовні інтереси та здоровий спосіб життя на останні сходинки загальнолюдських цінностей.

"Можна без перебільшення стверджувати, що характер нинішнього етапу молодіжної політики в Україні визначається державною стратегією виходу з цієї загальнонаціональної кризи", - підкреслив посадовець.

Равіль Сафіуллін зауважив, що тільки кожен п'ятий школяр і кожен десятий студент мають достатній рівень рухової активності, що є одним з найнижчих показників у Європі. Більшість молодих українців вже в 13-15 років знайомляться з алкоголем, а курить кожен четвертий чоловік працездатного віку. В цілому за показником стану здоров'я населення, зокрема молоді, Україна наближається до сотого місця у світі.

Міністр також відзначив і позитивні тенденції. За його словами, результати досліджень вказують на стабілізацію та зниження вживання алкогольних напоїв серед молоді 15-16 років. Спостерігається також зниження рівня поширення куріння серед учнівської молоді після 2007 року.

Равіль Сафіуллін висловив переконання, що в ході спільних дискусій і обміну досвідом на конференції розроблять ефективні механізми впливу на процес формування здорового способу життя молоді.

 

 

версія для друку