українська російська англійська
МОЗ посилює контроль над виконанням пілотного проекту зі зниження цін на ліки для гіпертоніків
09.10.2013 | 10:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я  України посилює роботу в рамках пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

На виконання наказу МОЗ України, з 28 серпня по 19 вересня 2013 року спеціальними комісіями Міністерства охорони здоров’я України було здійснено перевірки стану реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у Донецькій, Львівській, Одеській, Київській областях та м. Києві.

Серед головних проблем, які було визначено в ході перевірок, комісії назвали неналежний загальний стан підготовки до реалізації пілотного проекту та незадовільну роботу територіальних підрозділів Державної служби України з лікарських засобів.

Основними недоліками, з якими стикнулись під час перевірок в аптечних закладах, є в першу чергу недостатня кількість в окремих регіонах цих закладів, що задіяні у реалізації пілотного проекту, ненадання співробітниками аптечних закладів інформативних роз’яснень відвідувачам аптек щодо лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті, які за рецептом лікаря відпускаються з частковим відшкодуванням їх вартості, а також порушення відпуску рецептурних лікарських засобів, у т.ч. задіяних у пілотному проекті.

Наприклад, у Донецькій області проведена вибіркова перевірка семи закладів охорони здоров’я, 12 аптек та аптечних пунктів в містах і районах області. З 1757 зареєстрованих аптечних закладів, у пілотному проекті задіяно 387, що становить 22%, у т.ч. кількість аптечних закладів з комунальною формою власності 87.

У Львівській області проведена вибіркова перевірка дев’яти закладів охорони здоров’я та чотирьох суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами у містах і районах області. В аптечній мережі Львівської області налічується 475 суб’єктів господарювання з 1120 аптечними закладами, переважно недержавної форми власності. Задіяні у реалізації пілотного проекту 320 аптек та аптечних пунктів, з яких 40 розташовані у сільській місцевості. В області функціонує тільки 56 комунальних аптечних підприємств. Із 1120 наявних аптечних закладів області задіяні у пілотному проекті 320 (28%), з них у сільській місцевості 40 (3,5%), що вкрай недостатньо.

За результатами проведеної роботи Комісіями надано наступні рекомендації: підготувати план-графік заходів щодо виправлення незадовільного стану використання отриманих коштів по субвенціям; залучити до реалізації пілотного проекту лікарів закладів охорони здоров`я вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги, впровадити в практику роботи профільних стаціонарних відділень при виписці хворого рекомендувати та виписувати рецепти на лікарські засоби, що задіяні у пілотному проекті, з відміткою у виписних епікризах; забезпечити наявність у профільних відділеннях стаціонарів інформаційних матеріалів щодо реалізації пілотного проекту із переліком аптек, які беруть участь у пілотному проекті та довідкових телефонів; активізувати роз`яснювальну роботу серед населення через місцеві засоби масової інформації (радіо, телебачення, газети); створити в громадських місцях пункти для проведення вимірювання артеріального тиску та інформування населення щодо реалізації пілотного проекту та його переваг.

Державній службі України з лікарських засобів рекомендовано: посилити контроль за рецептурним відпуском лікарських засобів; збільшити кількість аптечних закладів, залучених до пілотного проекту, особливо в місцях їх розташування біля лікувально-профілактичних закладів; активізувати інформаційну роботу щодо впровадження Пілотного проекту з боку працівників територіальних органів Держлікслужби.

версія для друку