українська російська англійська
Луганські лікарі розширюють спектр кардіохірургічної допомоги
09.10.2013 | 13:36
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Ще один сучасний метод хірургічного лікування ускладненої ішемічної хвороби серця було впроваджено у Луганській обласній клінічній лікарні (ЛОКЛ). Про це розповів завідувач відділенням кардіохірургії Андрій Клянчин.

«У вересні 2013 року лікарі ЛОКЛ своїми силами успішно провели першу операцію резекції постінфарктної аневризми лівого шлуночка з коронарним шунтуванням у 47-річного хворого. Чоловік працездатного віку три роки тому переніс важкий інфаркт міокарда і був приречений вести малорухливий спосіб життя з великим ризиком раптової смерті», – зазначив фахівець.

За його словами, вперше на Луганщині такий метод хірургічного лікування ускладнень інфаркту міокарда був продемонстрований у квітні поточного року бригадою лікарів Київського міського Центру серця, під керівництвом головного кардіохірурга МОЗ України Бориса Тодурова.

«Ще рік тому жителі Луганська та області були змушені виїжджати на подібні операції у великі кардіохірургічні клініки Києва, що часто було незручним, витратним і, часом, зовсім неможливим для пацієнтів», – підкреслив Андрій Клянчин. – Ми впевнені, що, використовуючи весь напрацьований арсенал операцій, зможемо зберегти життя багатьом жителям Луганщини».

Нагадаємо, що у 2012-2013 роках проведена повна реконструкція відділення кардіохірургії Луганської обласної клінічної лікарні, закуплено сучасне обладнання. Співробітники відділення пройшли навчання у провідних клініках України та Європи. У практиці відділення впроваджені і широко виконуються операції коронарного шунтування, 90% з них проводиться за найпрогресивнішою методикою – на працюючому серці. На сьогодні виконано 112 операцій, у тому числі 32 операції коронарного шунтування при гострому інфаркті міокарда.

 

версія для друку