українська російська англійська
Геннадій Темник: У всіх регіонах України своєчасно розпочато опалювальний сезон
09.10.2013 | 13:23
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Станом на ранок 9 жовтня у 13 регіонах України опалюється 100% закладів соцсфери і житловий фонд. З  24 685 котелень в роботу запущені 24 555 (99,47%).

Загалом теплоносій подано 13 848 (99,92%) дитячим садкам (не опалюється поки 4 дитячі садки в Луганській області, 3 – в Донецькій, 4 – у Вінницькій); 19 347 (99,92%) школам (не опалюється поки 9 шкіл в Луганській області, 2 школи – в Донецькій і 4 школи у Вінницькій областях),  6 479 (99,97%) лікарням. (По одній лікарні у Вінницькій і Донецькій областях ще не опалюється). З 174 591 житлових будинків опалюється 168 556. У Києві теплоносій подано 492 дитячим садкам (100%), 511 учбовим закладам (100%), 209 лікарням (100%).

Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

Він наголосив, що галузь житлово-комунального господарства України на 100% була готова технічно до початку опалювального періоду. Планувалося, що з 5 жовтня розпочнуть опалення закладів соціальної сфери, а з 15 жовтня – житлового фонду.

«Ми робили у вересні запит до наших метеорологів щодо прогнозів погоди. Тоді вони нам подавали інформацію про те, що на початку жовтня буде відносно тепло. Тому ми мали намір розпочинати опалювальний період в ті терміни, які я вже назвав. Однак пізніше, в третій декаді вересня стало відомо, що йдуть холоди. Одразу, 24 вересня Віце-прем’єр-міністр-України Олександр Вілкул дав завдання не чекати визначених термінів, а підключати заклади соціальної сфери паралельно з житловим фондом. Таким чином, з похолоданням, а саме 27 вересня регіони почали поступово подавати тепло закладам соціальної сфери і житловому фонду», - сказав Міністр.

Геннадій Темник також назвав причини, які стримують роботу по запуску котелень, серед яких - планові підключення у містах з потужною системою централізованого теплопостачання, зокрема міста Київ, Харків, Луганськ.

«Підключення об’єктів до опалення в містах з потужною системою теплопостачання – це складний технологічний процес, в якому враховуються велика кількість факторів. Гідравлічні режими теплових мереж, необхідність дотримання графіку підключення об’єктів в залежності від їх розташування до джерела теплопостачання, кількість задіяних робочих бригад та багато інших факторів. З метою сталого та послідовного підключення складається відповідний план-графік, розрахований на 7-14 днів, в залежності від потужності системи. Ось чому одразу всім обєктам не подають теплоносій», - пояснив очільник Мінрегіону.

Він також поінформував, що з понеділка в регіонах працюють мобільні робочі групи Міністерства, які перевіряють як йде запуск опалювального періоду і з якими проблемами регіони стикаються в цій роботі.

Міністр повідомив, що для оперативного реагування на позаштатні ситуації, при Мінрегіоні діє оперативно-диспетчерська служба, яка цілодобово здійснює моніторинг початку опалювального періоду. Далі вона буде відслідковувати інформацію про його проходження в кожній області.

версія для друку