українська російська англійська
До 2015 року в столиці планують створити більше 7 тисяч нових паркувальних місць
09.10.2013 | 19:04
КИЇВСЬКА МДА

Київська міська державна адміністрація ініціювала проведення круглого столу за участю науковців та експертів з метою обговорення розвитку транспортного комплексу столиці. Одне з нагальних питань у рамках розбудови транспортної інфраструктури, яке було обговорено під час зустрічі, – розвиток паркувального простору столиці. Зокрема, як зазначив перший заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Іван Шпильовий, до 2015 року відповідно до ініціативи Президента України щодо поліпшення якості обслуговування населення та Програми розвитку єдиного паркувального простору планується організувати нові парковки загальною кількістю 7 240 машиномісць, із яких для 4 450 м/м будуть спеціально обладнані паркувальні майданчики та майданчики на відокремлених просторах, 2 130 м/м – парковки на проїжджій частині та для 660 м/м будуть облаштовані екопарковки. Також передбачено встановлення 1500 обмежувальних стовпчиків у місцях заборони паркування.

«Ми отримали доручення голови Київської міської державної адміністрації створити перехоплюючі паркінги на основних в’їздах у столицю, зокрема, на Овруцькому, Ковельському, Харківському, Чернігівському, Житомирському, Одеському та Дніпропетровському напрямках. Наразі завершено роботи з облаштування перехоплюючого паркувального майданчика біля станції метро «Іподром» загальною місткістю 205 машиномісць, а невдовзі відбудеться відкриття такого паркінгу біля новозбудованої станції «Теремки», – розповів Іван Шпильовий.

Разом із цим, він зазначив, що розвиток паркувального простору столиці та залучення інвесторів для будівництва багатоповерхових паркінгів стримує відсутність в законодавстві України адміністративної відповідальності за порушення Правил паркування транспортних засобів, у тому числі за несплату за послуги паркування. У Верховну Раду вже направлено лист за підписом голови КМДА з проханням прискорити розгляд у профільних Комітетах законопроектів, які передбачають запровадження адміністративної відповідальності водіїв за несплату за паркування транспортних засобів та запровадження тимчасового затримання транспортних засобів (евакуацію) за порушення правил зупинки та стоянки.

За результатами проведеного круглого столу, сторони домовилися про подальші зустрічі та співпрацю в питанні розвитку дорожньо-транспортного комплексу.

версія для друку