українська російська англійська
Україна та Туреччина підписали низку документів в енергетичній сфері
10.10.2013 | 10:44
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

9 жовтня у м. Анкара під співголовуванням Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра Турецької Республіки Реджепа Тайїпа Ердогана відбулось Третє засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня. У засіданні у складі української делегації взяв участь Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

У рамках проведення чергового Третього засідання Стратегічної ради високого рівня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький зазначив, що практично для кожного сектору національного розвитку та міжнародного співробітництва будь-якої країни світу, і безперечно України та Туреччини, важливе значення має енергетична галузь. «Як під час і попередніх двох засідань Стратегічної ради, сьогодні є найкраща можливість: по-перше, - актуалізувати стратегічні та першочергові напрямки спільних проектів і заходів за найважливішими для наших країн векторами співробітництва у соціальній, економічній та науково-технічній сферах; по-друге - офіційно продемонструвати консолідацію дій України та Туреччини щодо партнерства та посилення впливу на проекти, що здійснюються за участю третіх країн, мають регіональне та субрегіональне значення, підтримуються міжнародними організаціями», - заявив Едуард Ставицький.

Очільник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України переконаний, що Стратегічна рада високого рівня України та Туреччини має докласти зусиль для використання можливостей  щодо реалізації потенціалу наших держав, зокрема, як ключових транзитерів енергоносіїв, з питань диверсифікації видів та джерел енергоносіїв, а також залучення та освоєння інвестицій для підвищення енергетичної безпеки.

«Досягненню зазначеної мети сприятиме активізація спільних дій за двосторонніми проектами, перш за все у нафтогазовому, а також, у ядерному секторах, розширення та конкретизація партнерства в рамках проектів та заходів Організації Чорноморського економічного співробітництва, Європейської економічної комісії ООН, Європейської Комісії, Енергетичного Співтовариства, інших міжнародних та регіональних організацій і об’єднань. Конкретними першочерговими спільними кроками можуть бути видобуток та транспортування вуглеводнів, розбудова Південного газового коридору із постачання газу з Каспійського регіону до Європи із задіянням газотранспортних систем України та BOTAŞ, зокрема у рамках проекту будівництва Трансанатолійського газопроводу TANAP,  розвиток спільних проектів у галузі ядерної енергетики, створення спільної робочої групи у сфері електроенергетики, а також інтеграція електроенергетичних систем України та Туреччини у рамках транс'європейських мереж», - заявив Едуард Ставицький.

Під час засідання було підписано низку двосторонніх документів, зокрема в енергетичній сфері. Серед підписаних документів - Угода між Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та Турецькою державною нафтовою компанією «ТПАО» про взаємний захист конфіденційної інформації та комерційної таємниці. Угода встановлює зобов’язання сторін щодо нерозголошення та забезпечення режиму захисту конфіденційної інформації при наданні послуг у нафтогазовій сфері. Також підписано Меморандум про співробітництво між Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та Турецькою трубопровідною компанією «БОТАШ» (Меморандум спрямований на започаткування довгострокових партнерських відносин між компаніями та здійснення взаємовигідного співробітництва у галузі видобутку і транспортування енергоносіїв). Також було підписано Спільну заяву Міністрів енергетики України та Турецької Республіки щодо співробітництва в енергетичній сфері.

Наприкінці засідання українсько-турецької Робочої групи сторони підтвердили, що двосторонні документи з питань енергетики, які сьогодні підписано, створять ґрунтовні підвалини для подальшої практичної реалізації проектів з метою зміцнення енергетичної безпеки обох держав та Європи в цілому.

 «Ми розглянули цілу низку енергетичних проектів і найближчим часом почнемо практичні дії щодо їх реалізації», - сказав Віктор Янукович, коментуючи результати Третього засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня. Він також додав, що сьогодні Україна й Туреччина розширюють співпрацю у питанні спільного видобутку газу на шельфі Чорного моря.

версія для друку