українська російська англійська
Прикордонний контроль круїзних суден та організованих туристичних груп планується спростити
10.10.2013 | 11:14
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Проект наказу «Про затвердження Порядку здійснення прикордонного контролю організованих груп пасажирів у пунктах пропуску через державний кордон для морського та автомобільного сполучення», розроблений Міністерством внутрішніх справ України та Мінінфраструктури, був детально опрацьований спеціалістами Держпідприємництва та погоджений Головою Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайлом Бродським.

Так, проект наказу передбачає спрощення та прискорення порядку здійснення прикордонного контролю організованих туристичних або інших груп пасажирів у пунктах пропуску для морського та автомобільного сполучення.

Дія цього Порядку застосовується відносно:

пасажирів та екіпажу всіх круїзних суден, які прибувають в Україну з порту, розташованого в іншій державі або відходять з порту, розташованого в Україні, до порту, розташованого в іншій державі;

осіб, які перетинають державний кордон у складі організованих груп та водіїв автобусів, які здійснюють міжнародні автомобільні перевезення  пасажирів.

Зокрема, проектом наказу передбачається, що капітан круїзного судна надсилає з використанням засобів електрозв’язку або морський агент подає підрозділу охорони державного кордону суднову роль та список пасажирів, які перебувають на судні, за 24 години до прибуття в кожний із портів на території України або, якщо подорож до такого порту триває менше 24 годин, невідкладно після завершення посадки пасажирів на судно в попередньому порту.

Прикордонний контроль організованих груп у міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення здійснюється на окремих смугах руху та в пріоритетному порядку.

Так, туристичні оператори, туристичні агенти, інші суб’єкти господарської діяльності та фізичні особи при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень організованих груп, не пізніше ніж за 24 години до прибуття автобуса в пункт пропуску надають попередню інформацію про автомобільний транспортний засіб та пасажирів підрозділам охорони державного кордону.

Уповноважена особа підрозділу охорони державного кордону, на електронну скриньку якого надійшла інформація, не пізніше ніж за дві години після її отримання надсилає на електронну скриньку (факс) відправника електронне (текстове) повідомлення про найбільш зручний час прибуття в пункт пропуску, напрямок та номер робочого місця, де проводитиметься прикордонний контроль організованої групи.

версія для друку