українська російська англійська
Олена Лукаш: Система пробації вплине на зниження рівня злочинності в державі
10.10.2013 | 15:03
Прес-служба Міністерства юстиції

Запровадження в Україні системи пробації вплине на зниження рівня злочинності в державі та введе цивілізовані форми роботи з особами, які притягуються до кримінальної відповідальності. Так прокоментувала Міністр юстиції Олена Лукаш ухвалення 10 жовтня у першому читанні в Верховній Раді України Закону «Про пробацію», розроблений Міністерством юстиції України.

Проектом Закону передбачається утворення на базі кримінально-виконавчої інспекції органів пробації, які будуть існувати в структурі Державної кримінально-виконавчої служби.

Однією із функцій органів пробації буде підготовка за запитом суду досудової доповіді, тобто письмової інформації, що характеризуватиме особу, яка притягається до кримінальної відповідальності. Така доповідь міститиме оцінку ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та висновок стосовно можливості виправлення правопорушника без позбавлення волі, що дозволить суду приймати виважене рішення про міру відповідальності правопорушника.

Проектом Закону передбачається, що саме органи пробації будуть здійснювати нагляд за клієнтами пробації та проводити з ними соціально-виховну роботу.

Також проектом Закону пропонується, що органи пробації під час наглядової пробації будуть реалізовувати пробаційні програми, що призначатимуться за рішенням суду.

«Пробаційні програми будуть спрямовані на корекцію соціальної поведінки, формування позитивних змін особистості клієнта пробації. Визначено також особливості пробації щодо неповнолітніх, зокрема пробація щодо осіб віком від 14 до 18 років», - додала Олена Лукаш.

За її словами, проектом Закону також враховано європейську практику залучення волонтерів до роботи з клієнтами пробації.

Очікується, що внаслідок прийняття Закону зменшиться чисельність осіб, засуджених до покарань у виді позбавлення волі та зменшаться державні витрати на утримання   слідчих ізоляторів і установ виконання покарань. Буде поширено практику застосування судами покарань, альтернативних позбавленню волі.

 

версія для друку