українська російська англійська
Конкурентні відомства України та Литви поглиблюють співпрацю
11.10.2013 | 16:24
ПРЕС-СЛУЖБа АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ

Державний уповноважений Антимонопольного комітету України Сергій Шершун взяв участь у конференції з нагоди Європейського дня конкуренції, що відбулась у м. Вільнюс (Литовська Республіка), у рамках головування Литовської Республіки у Раді Європейського Союзу.

Захід відбувся за участю Президента Литовської Республіки Далі Грибаускайте, заступника Голови Європейської комісії Єврокомісара з питань конкуренції Хоакіна Альмунія, Голови Комітету з питань конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку Фредеріка Женні, представників конкурентних відомств європейських країн, міжнародних організацій, бізнесу та науки.

Основною метою конференції є обмін досвідом застосування конкурентного законодавства та формування конкурентної політики. Під час заходу було обговорено питання щодо вдосконалення правозастосовчої практики конкурентних відомств та необхідності посилення їх незалежного статусу.

Під час конференції Хоакін Альмунія підкреслив важливість обміну досвідом застосування конкурентного законодавства, оскільки останнім часом антиконкурентні дії вийшли за межі однієї країни та набули транснаціонального характеру. На сьогодні для ще більш ефективної роботи з виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції необхідною складовою є забезпечення конкурентних відомств необхідними правовими інструментами для розслідування складних порушень, а також достатніми кадровими та фінансовими ресурсами.

У рамках заходу відбулась зустріч Сергія Шершуна з представниками Ради з питань конкуренції Литовської Республіки, під час якої було обговорено питання щодо шляхів поглиблення співпраці між конкурентними відомствами обох країн.

 

версія для друку