українська російська англійська
К.Грищенко: Завдання Уряду - протягом трьох років збільшити кількість хоспісів в Україні щонайменше у два рази
11.10.2013 | 17:05
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Рівень забезпеченості ліжками паліативної допомоги в Україні становить лише 25% від стандартів Всесвітньої організації охорони здоров'я. Тому Уряд бачить своїм завданням збільшити кількість хоспісів протягом найближчих трьох років як мінімум удвічі. Про це 11 жовтня заявив Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко під час відвідання хоспісу у Київському міському онкологічному диспансері.

«На жаль, впродовж останніх десятиліть швидкими темпами у світі зростає кількість людей з обмеженим прогнозом життя, які страждають через невиліковні захворювання та потребують паліативної допомоги, тривалого медико-соціального догляду, адекватного знеболення, морально-психологічної та духовної підтримки. Україна не є виключення в цьому негативному тренді. Рівень паліативної та хоспісної допомогице той напрямок діяльності органів охорони здоров`я та соціальної опіки, за яким у сьогоднішньому світі оцінюють цивілізованість держави та гуманність суспільства взагалі», - сказав К.Грищенко після відвідання хоспісу.

Віце-прем’єр-міністр висловив переконання, що Україна обрала курс на повну інтеграцію до Європейського Союзу, а тому цінності та стандарти ЄС стають обов’язковими і в нашій державі.

«Шлях до розвитку допомоги тим, хто цього потребує, неминучий і потрібен для нашої держави. Протягом останніх років в Україні створюється і розвивається система паліативної та хоспісної допомоги. Збільшуються потужності стаціонарних установ паліативної та хоспісної допомоги. Але рівень забезпеченості ліжками становить лише 25% від стандартів Всесвітньої організації охорони здоров'я. Тому Уряд бачить своїм завданням збільшити кількість хоспісів протягом найближчих трьох років як мінімум удвічі. Думаю, це посильне завдання, якщо в цей процес включатися Міністерство охорони здоров’я, керівники регіонів, громадських організацій», - наголосив К.Грищенко.

При цьому Віце-прем’єр-міністр наголосив на тому, що для реалізації цих завдань також необхідне реформування нормативної бази, яка відстає від прийнятих в ЄС підходів, вдосконалення системи підготовки лікарів, молодших медичних спеціалістів, соціальних робітників та волонтерів. 

В якості прикладу послідовності дій Уряду щодо розвитку паліативної допомоги К.Грищенко навів приклад започаткування випуску таблетованої форми морфіну.

«Реалізуючи державну політику в цій сфері, Уряд насамперед виходить із принципу  гуманізму  як визначальної її складової.  Нещодавно, в тому числі і за моєї ініціативи, урядовою постановою, а також спеціальним наказом Міністерства охорони здоров’я в Україні вперше в історії був зареєстрований таблетований морфін. Відтак сьогодні українці зі стійким больовим синдромом мають змогу не проходити дуже складні процедури для отримання однієї-двох ампул з ліками, а одержати такі знеболюючі на декілька днів за спрощеною процедурою», - сказав К.Грищенко.

Під час візиту до центру паліативної допомоги К.Грищенко подякував громадським організаціям, які намагаються привернути увагу керівництва держави, регіонів до цієї проблеми. «Робота таких структур як Ліга сприяння паліативної допомоги, Міжнародного фонду «Відродження» демонструють приклади, як спільними зусиллями можна робити єдину справу», - підкреслив урядовець.

версія для друку