українська російська англійська
Законодавчо врегульовуються відносини на об'єкти нерухомого майна
12.10.2013 | 12:05
Прес-служба Міністерства юстиції

Пропонується врегулювати відносини, пов’язані із передачею підприємствами БТІ реєстрових книг та реєстраційних справ органам державної реєстрації за місцем розташування нерухомого майна, що сприятиме належному проведенню державної реєстрації прав.

Така норма міститься в ухваленому ВР України у першому читанні законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення врегулювання відносин на об’єкти нерухомого майна)».

Є ще ряд важливих змін, які пропонуються законопроектом.

Державну реєстрацію земельної ділянки державним кадастровим реєстратором, якщо протягом одного року з дня здійснення її реєстрації речове право на неї не було зареєстровано, пропонується не скасовувати.

Також планується вирішити питання, пов’язані з проведенням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, похідних від права власності (права постійного користування, оренди тощо), які виникли і зареєстровані до 1 січня 2013 року, шляхом проведення їх реєстрації до проведення державної реєстрації права власності на таке нерухоме майно.

Крім того, норми проекту Закону спрямовані на оперативне наповнення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно даними із Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек, у яких до 1 січня 2013 року проводилась державна реєстрація іпотек, відомостей про обтяження нерухомого майна.

Для забезпечення реалізації права органів державної влади та органів місцевого самоврядування на розпорядження об’єктами нерухомого майна, проектом Закону передбачається звільнити зазначені органи від плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Законопроект створить умови для реалізації органами державної влади та органами місцевого самоврядування права на розпорядження належними їм об'єктами нерухомого майна, а також для реалізації фізичними та юридичними особами речових прав на об'єкти нерухомості, які виникли та зареєстровані у порядку, визначеному законодавством, що діяло до 1 січня 2013 року.

Крім цього, Закон забезпечить належне виконання своїх повноважень державним реєстратором прав на нерухоме майно та нотаріусом з огляду на отримання повної інформації щодо речових прав,зареєстрованих у період до 1 січня 2013 року.

 

 

версія для друку