українська російська англійська
На Івано-Франківщині запрацював музей нафтопромислів
14.10.2013 | 09:23
Івано-Франківська ОДА

У селі Пнів Надвірнянського району почав діяти перший в Україні музей нафтопромислів Галичини. Унікальна музейна установа, створена з ініціативи громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району», розмістилася на території навчально-курсового комбінату нафтогазовидобувного управління «Надвірнанафтогаз».

В експозиціях музею представлено документи, що стосуються видобутку нафти на Прикарпатті у 18-19 століттях, макети, колекцію гасових ламп. Основні експонати, серед яких нафтові об’єкти та обладнання в натуральну величину, встановлені для огляду відвідувачів під відкритим небом. «У зовнішній експозиції розміщено вісім експонатів, найстарішим з яких є установка групового приводу насосів, - розповів голова ГО «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» Ігор Гузійчук. -  Представлено також установку для ручного буріння свердловин, нафтові копанки, клепані резервуари. Є й сучасне обладнання: верстат-гойдалка, фонтанна арматура, польова гребінка». 

Інформація, зібрана у музеї нафтопромислів Галичини, як зазначив, відкриваючи музей начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна, буде використовуватися для підготовки майбутніх працівників нафтовидобувної галузі, створення декількох книг та документального фільму. Вже невдовзі експозиція музею поповниться відомостями про людей, причетних до справи видобутку нафти. За наявності коштів заплановано також відтворити нафтовий шип, основну споруду нафтовидобутку 19 ст.

 

 

версія для друку