українська російська англійська
Дніпропетровська ОДА: Із 15 жовтня Вільногірськ переходить на нову систему теплопостачання
14.10.2013 | 10:04
Дніпропетровська ОДА

У Вільногірську затверджена нова система теплопостачання, яка дозволить максимально ефективно опалювати житлові будинки та об’єкти соціальної сфери і мінімізувати витрати на газ. Вона передбачає виведення з експлуатації віддалених від споживачів потужних, нерентабельних котелень та теплових магістралей за рахунок будівництва сучасних модульних котелень с автоматизованою системою управління. Наразі вже збудовано 9 нових модульних котельних для опалення об’єктів соціально-культурної сфери. У житлових будинках завершується встановлення індивідуальних опалювальних систем.

«У рамках програми з модернізації системи теплопостачання Дніпропетровщини усі міста області розробили оптимізовані схеми теплопостачання. Схеми базуються на оптимальному поєднанні розвитку централізованого, децентралізованого та індивідуального опалення. Це дозволить забезпечити всіх мешканців стабільним та якісним теплопостачанням, а також значно заощадити кошти на придбання газу та електроенергії», - зазначив в.о. директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Андрій Коломоєць.

Роботи по переведенню житлових будинків на поквартирне індивідуальне опалення відбуваються за рахунок коштів філії “ВГМК” ПрАТ “Кримський ТИТАН” та Вільногірської міської ради. Жителям Вільногірська було запропоновано встановити сучасне індивідуальне опалення у домівках за спрощеною схемою – весь пакет необхідних документів (а це не одна довідка, план та експертиза) був оформлений централізовано за згодою жителів та без жодних витрат коштів та часу. Вартість встановлення систем індивідуального опалення також була частково компенсована. В квартирах були встановлені двоконтурні прямоточні газові котли з закритою камерою згорання.

Така система опалення дає можливість жителям самостійно регулювати температуру повітря у власній квартирі, створюючи у домівці індивідуальний мікроклімат. Це дозволить господарям квартир значно економити на комунальних послугах під час опалювального сезону, адже така система виключає втрати тепла під час передачі від великої котельні безпосередньо до житлового будинку, а отже, і виключає сплату за нерентабельне нагрівання води.

Наразі вже майже всі жителі Вільногірська встановили у квартирах системи індивідуального опалення – близько 9 000 квартир.

версія для друку