українська російська англійська
МОЗ України підтримує основи політики ВООЗ
14.10.2013 | 17:43
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур зустрівся з міжнародними експертами Європейського регіонального бюро ВООЗ, які приїхали в Україну для проведення експрес-оцінки епідеміологічного нагляду за поліомієлітом.

У зустрічі взяли участь міжнародні експерти-епідеміологи Ондрей Мах (Швейцарія), Адріан Стойка (Румунія), Шахін Хусейнов (Узбекистан), Сергій Мукомолов (Росія), Бернард Каіч (Хорватія).

З української сторони у нараді взяли участь Перший заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук, начальник управління громадського здоров’я МОЗ України Алла Григоренко, голова Національного сертифікаційного комітету України з ліквідації поліомієліту Вікторія Задорожня, головний лікар ДЗ «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України» Любов Некрасова, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська та інші експерти.

«Міністерство охорони здоров’я України підтримує основи політики Всесвітньої організації охорони здоров’я та вживає усіх необхідних заходів, які спрямовані на реалізацію програми з підтримки вільного від поліомієліту статусу України. На сьогодні напрацьовано необхідну нормативну базу. Актуалізовано склад Національного сертифікаційного комітету України з ліквідації поліомієліту. Зараз заклади охорони здоров’я забезпечені в достатній кількості вакцинами для проведення щеплень від поліомієліту відповідно до Національного календаря щеплень», – сказав Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур.

У ході наради фахівці обговорили поточну епідеміологічну ситуацію із попередження поширення дикого поліовірусу, проаналізували ті заходи, котрі проводяться на даний момент для попередження та розповсюдження поліомієліту в Україні.

Протягом трьох днів у п’яти регіонах – Києві, Одеській, Львівській, Черкаській, Сумській областях – міжнародні та українські фахівці проведуть детальний аналіз та моніторинг епідситуації. Після завершення роботи місії експерти нададуть рекомендації для удосконалення системи епіднагляду за поліомієлітом в Україні.

версія для друку