українська російська англійська
У Києві стартував Міжнародний форум "Наука, інновації, технології-2013"
15.10.2013 | 11:20
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Сьогодні, 15 жовтня, розпочав роботу III Міжнародний форум «Наука, інновації, технології-2013». Свої привітання учасникам направили Президент України Віктор Янукович, Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко у своєму вітальному слові з нагоди урочистого відкриття наголосив, що з кожним роком Форум набуває все більшого значення, оскільки Україна разом з іншими державами шукає шляхи максимально ефективного використання науково-технічного потенціалу для підвищення конкурентоспроможності та рівня життя.

За словами Голови Держінформнауки, впевнено почуваються у сучасному світі ті країни, які зробили ставку на наукомісткі сектори економіки, активно використовують нові технології у виробництві, розвивають державно-приватне партнерство у науково-технологічній сфері. «Я радий відзначити, що керівництво України, представники нашого високотехнологічного бізнесу та наукова спільнота повністю солідарні щодо цих завдань», - підкреслив Володимир Семиноженко.

Він зазначив, що Форум дає унікальну можливість обговорити розвиток ключових галузей української економіки та знайти партнерів для спільного інвестування у перспективні проекти.

«Сподіваюся, що сьогодні кожний з учасників відкриє для себе нові дослідницькі та ділові перспективи», - зазначив Голова Держінформнауки.

Довідково

Міжнародний форум «Наука, інновації, технології-2013» триватиме з 15 по 17 жовтня за адресою: м. Київ, вул. Салютна, 2-Б, Виставковий центр «КиївЕкспоПлаза». Організаторами виступили Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України і Національна академія наук України.

У роботі Форуму беруть участь представники інститутів НАНУ, провідних вузів країни, наукових парків та технополісів, високотехнологічного бізнесу та центральних і місцевих органів влади, посли іноземних держав в Україні, іноземні науковці й бізнесмени.

Мета Форуму - презентувати найбільш перспективні інноваційні розробки і технології та сприяти налагодженню контактів між науковими організаціями і підприємствами реального сектору економіки.

Зокрема, під час Міжнародного форуму працюватимуть спеціалізовані експозиції, які дозволять відвідувачам ознайомитися з останніми досягненнями в сфері нанотехнологій, лазерних технологій, біотехнологій, новітньої освітлювальної техніки, енергозбереження, космічних технологій та ІКТ. Новацією Міжнародного науково-технологічного форуму «Наука. Інновації. Технології - 2013» є публічна презентація робіт претендентів на Державну премію України в галузі науки і техніки. Також вперше на цьогорічному Форумі будуть представлені роботи молодих дослідниківчленів Малої академії наук України.

У рамках Форуму відбуваються заходи, присвячені 20-ій річниці підписання Угоди між Україною та Німеччиною про науково-технічне співробітництво.

Крім того, під час Міжнародного форуму відбудеться ряд круглих столів та засідань секцій з питань публічно-приватного партнерства у сфері науки та інновацій; перспектив розвитку енергоефективних технологій; молекулярної та клітинної біології в Україні; сучасних технологій отримання наноматеріалів і виробів з них, а також розвитку інноваційних технологій у селекції та виробництві зерна в Україні.

У 2012 році Форум відвідало більш ніж 600 представників офіційних делегацій, державних установ, науковців, інноваторів, спеціалістів у галузі трансферу технологій, інших зацікавлених з України та країн СНД. Загалом, учасниками науково-практичних та ділових заходів форуму стало більше ніж 3 тисячі слухачів. В якості доповідачів прийняло участь 118 експертів з різних аспектів інноваційного розвитку. Захід відвідало більш ніж 8 тисяч спеціалістів інноваційної сфери, провідних вчених наукових установ та вищих навчальних закладів, інженерів та конструкторів державних підприємств, керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Національних академій наук, послів та працівників посольств іноземних держав в Україні, студентів провідних ВНЗ.

 

версія для друку