українська російська англійська
У Вінниці відбувся півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС
15.10.2013 | 13:10
Прес-служба Міністерства освіти і науки

11-13 жовтня 2013 року у Вінницькому національному технічному університеті втретє поспіль відбувся півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС (SOUTH-EASTERN EUROPEAN PROGRAMMING CONTEST 2013), в рамках якого проведено фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

До Вінниці прибули 42 команди, зокрема 35 кращих українських команд із 600, що стартували у першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, 6 команд з Турецької Республіки та команда Республіки Молдова.

Загальна кількість команд, що змагались у півфіналі, сягнула 79, оскільки з використанням Інтернет світовий півфінал проводився паралельно на двох майданчиках: у м. Вінниці (Україна) та в м. Бухаресті (Румунія). У Бухарестському політехнічному університеті зібрались 37 команд з Румунії, Республіки Болгарія, Республіки Сербія та Республіки Македонія. Так, у півфіналі першості світу взяли участь студенти із 7 країн Південно-Східної Європи.

Чемпіоном України і світового півфіналу стала команда SobolevTeam Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (Віталій Ярко, Дмитро і Євген Соболєви, тренер Григорій Жолткевич), яка розв’язала 9 задач.

Срібні медалі отримали команда BZFlags Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (Роман Єдемський, Андрій Максай, Ярослав Твердохліб, тренер Віталій Бондаренко), яка розв’язала 8 задач, і Phantom Menace Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (Євген Дергачов, Ібрагім Ісмаілов, Олександр Ляшко, тренер  Олександр Козлов), яка, як й інші 6 команд, розв’язала 7 задач, але показала при цьому кращий час.

Ці три команди у червні наступного року представлятимуть Україну на світовому фіналі в м. Єкатеринбурзі (Російська Федерація).

Не можна не відзначити і команду ONU_Antananarivu Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, яка посіла 8 місце. Унікальність команди у тому, що до складу її входять лише дівчатаТетяна Романова, Анна і Софія Кац. Здається, у світі немає іншої дівочої команди, яка б демонструвала такі ж високі результати.

Кращі команди Бухарестського сайту посіли у світовому півфіналі 5 місце (Бухарестський університет), 11 місце (Бухарестська політехніка) та 14 місце (Софійський університет, Республіка Болгарія).

Вінницький національний технічний університет з 2001 року започаткував проведення студентської олімпіади за правилами АСМ-ІСРС. За 13 років кількість учасників Всеукраїнської олімпіади зросла з 68 до 640 команд (близько двох тисяч студентів); для проведення олімпіади в Україні створена мережа з 35 базових університетів (зазвичай кожна Всеукраїнська олімпіада проводиться одним базовим університетом), створено систему підготовки студентів з літньою і зимовою школами з програмування; українські студенти двічі виборювали золоті, срібні і бронзові медалі першості світу. Сьогодні Україна посідає п’яте місце у світовому рейтингу Топкодера, а до 50 кращих університетів світу входять 5 українських ВНЗ, включаючи й Вінницький національний технічний університет, команди якого двічі входили у світовому фіналі до 40 кращих команд світу, а його випускники проходять стажування і успішно працюють у таких всесвітньо відомих компаніях, як Google, Facebook, Microsoft, IBM та інші.

Завдяки саме цим успіхам у 2011 році оргкомітет студентської першості світу надав ВНТУ почесне право проведення світового півфіналу.

Зауважимо, що хоча метою олімпіади є визначення найсильніших студентів-програмістів, її місією є розширення кола студентів, готових самостійно займатись підвищенням рівня своєї кваліфікації, залучення до занять програмуванням найширшого кола української молоді, створення системи підготовки програмістів «протягом усього життя» (Lifelong Learning) зі школи через університет до підприємства.

 

версія для друку