українська російська англійська
НКЦПФР: До Верховної Ради внесено законопроект щодо визначення кваліфікованих інвесторів на ринку цінних паперів
15.10.2013 | 13:59
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кваліфікованих інвесторів в цінні папери», розроблений НКЦПФР (Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку), внесено на розгляд до Верховної Ради України.

«Перш за все, даною ініціативою ми хочемо захистити некваліфікованих інвесторів, так званих «пересічних громадян», від вкладення в досить ризикові інструменти, пропоновані фондовим ринком. Маємо надію, що зазначені норми сприятимуть підвищенню ефективності інвестиційного клімату на вітчизняному фондовому ринку та адаптації національного законодавства в сфері фондового ринку до європейських норм», - зазначив Дмитро Тевелєв, Голова Комісії.

Нагадаємо, що даний документ був погоджений Кабінетом Міністрів 26 вересня 2013 року з незначними зауваженнями, які були опрацьовані НКЦПФР спільно з Національним банком України.

Додамо, що даний проект розроблено Комісією відповідно до пункту 17.1 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013. Крім того, цей законопроект є частиною роботи щодо імплементації норм Директив Європейського Парламенту та Ради 2003/71/ЄС від 4 листопада 2003 року «Про проспекти, що підлягають опублікуванню при відкритій пропозиції цінних паперів або виставленні їх на продаж» та 2004/39/ЄС від 21 квітня 2004 року «Про ринки фінансових інструментів».

 

версія для друку