українська російська англійська
Укрзалізниця майже у 2 рази збільшила відправки вантажів за уніфікованим перевізним документом
15.10.2013 | 17:46
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Використання уніфікованої транспортної накладної ЦІМ/СМГС, яка є єдиним перевізним документом для країн із різним транспортним правом (ЦІМ та СМГС), сприяє спрощенню залізничних перевезень між Україною і країнами Європейського Союзу. За вісім місяців 2013 року з використанням уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС вже здійснено 38 867 відправок вантажів за уніфікованою накладною, що майже в два рази перевищує кількість відправок за відповідний період 2012 року (19 666 відправок). Про це 15 жовтня повідомив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Віталій Жураківський під час Українського Форуму транспортної інфраструктури 2013, який проходить у Києві.

«Здійснені перевезення свідчать, що застосування уніфікованої накладної – це спільне майбутнє залізниць Європи і Азії. При здійсненні перевезень за єдиною накладною немає потреби у переоформленні документів, що значно скорочує витрати, економить час і кошти», – зауважив  Віталій Жураківський.

Він розповів, що сьогодні Україна вже приєдналася до низки Міжнародних конвенцій в галузі залізничного транспорту, що створює передумови для спрощення контролю вантажів на кордонах, що в свою чергу дозволяє вийти на більш якісний рівень співпраці із залізницями країн Європи та Азії.

На сьогодні Укрзалізниця здійснює перевезення вантажів з використанням уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС в експортному та імпортному сполученнях у напрямках Румунії, Чехії, Словаччини, а також транзитні перевезення в напрямку Росії та Казахстану.

Довідково

ЦІМ/СМГС – єдиний перевізний документ, уніфікована транспортна накладна для країн із різним транспортним правом (ЦІМ та СМГС). Вона використовується перевізниками, вантажовідправниками та вантажоодержувачами для здійснення перевезень у міжнародному сполученні. Уніфікована накладна ЦІМ/СМГС зближує дві правові транспортні системи Сходу і Заходу.

Використання уніфікованої транспортної накладної дозволяє учасникам перевізного процесу не здійснювати  переоформлення накладної СМГС на ЦІМ та навпаки, спрощує процедуру перетину кордону, прискорює рух вантажів через кордон, підвищує ефективність товарообігу, покращує якість обслуговування та зменшує транспортні витрати вантажовідправників.

Рішення про розробку уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС було прийняте з ініціативи Укрзалізниці в жовтні 2003 року в Києві, на Міжнародній конференції з транспортного права. У розробці документа, що тривала протягом 2003-2006 років, брали участь фахівці залізниць України, Німеччини, Польщі, України, Білорусі, Латвії, Росії та Литви, за підтримки Комітетів Організації співпраці залізниць (ОСЗ) і Міжнародного комітету залізничному залізничного транспорту (ЦІТ).

Рішення про впровадження єдиної накладної ЦІМ/СМГС було прийнято на 34-й сесії Наради Міністрів транспорту ОСЗ, що відбулася 13-15 червня 2006 року  у Софії.

 

 

версія для друку