українська російська англійська
Укрзалізниця розвиває інфраструктуру міжнародних транспортних коридорів
15.10.2013 | 18:26
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця працює над залученням додаткових обсягів транзитних вантажів та розвиває інфраструктуру міжнародних транспортних коридорів. Залучення додаткових  вантажів, особливо транзитних, є пріоритетним напрямком роботи залізничного транспорту України. Тому Укрзалізницею запропоновано додатково включити до мережі Міжнародних транспортних коридорів Україною напрямок Росія (Валуйки) – порти Чорного моря: від прикордонної станції Тополі до Одеси, Миколаєва, Херсона, Севастополя, Феодосії та Керчі для збереження транзитних обсягів перевезень вантажів у напрямку морських торговельних портів. Про це повідомив 15 жовтня перший заступник генерального директора Укрзалізниці Віталій Жураківський під час Українського Форуму транспортної інфраструктури 2013, який проходить у Києві.

Транзитні перевезення є найбільш вигідним видом транспортної роботи серед міжнародних перевезень залізничним транспортом. «Транзитні перевезення формують п’яту частину всіх доходів залізниць України від вантажоперевезень, тоді як у загальних обсягах перевезень залізничним транспортом питома вага транзиту не перевищує 8%. Тому для залізниць України залучення додаткових обсягів саме  транзитних вантажів – є одним із першочергових завдань», – зазначив В. Жураківський.

За його словами, для розвитку транзитних перевезень потенціал залізничного транспорту наразі використовується не повною мірою. Зокрема, інфраструктура всіх залізничних коридорів України може забезпечити пропуск значно більших вантажопотоків ніж ті, що існують на сьогодні, адже загальна довжина української мережі Міжнародних транспортних коридорів (МТК) складає 3162 км (розгорнута – 6080 км). До її складу входять, головним чином, двоколійні (92,3%), електрифіковані (95,6%), обладнані автоблокуванням (90%) магістралі з високою пропускною та провізною спроможністю.

«Для підтримки та модернізації інфраструктури дільниць міжнародних транспортних коридорів за 9 місяців 2013 року залізничники виконали роботи на суму 750,5 млн. грн. Більшість коштів спрямована на ремонт колії  – це понад 630 км», – повідомив В. Жураківський.

Нагадаємо, британський інститут проблем транспорту «Рендел» надав Україні найвищий коефіцієнт транзитності у Європі, адже Україна не тільки створює, але й забезпечує сприятливі умови для збільшення обсягів транзитних перевезень.

 

версія для друку