українська російська англійська
Підписано перші договори про надання грантів на переоснащення систем теплопостачання
15.10.2013 | 21:04
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Мінрегіоні відбулось підписання договорів про надання кредиту, гранту та муніципальної гарантії між Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) та містами Житомир і Вінниця. Ці міста першими розробили проекти та отримали всі погодження в рамках Програми «ДемоУкраїна для теплопостачання».

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрія Білоусова, впровадження цих проектів у Житомирі й Вінниці забезпечить технічне переоснащення теплопостачальних організацій та суттєво скоротить споживання енергетичних ресурсів.

Як зазначили під час зустрічі представники міжнародних інституцій, підписання договорів – перший крок у розвитку співробітництва за програмою Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5П). Зокрема, представник Агентства з міжнародного розвитку (Sida) зауважив, що «ця програма дозволить продемонструвати найсучасніші технології в секторі енергетики для всіх міст України». 

Дякуючи за співпрацю, міський голова Житомира Володимир Дебой запевнив, що  проекти НЕФКО цілком реальні.

«Приємно, що ми разом з Вінницею першими проходимо нелегкий шлях по програмі «ДемоУкраїна», тож маємо стати прикладом для інших міст».

Володимир Дебой наголосив, що, впроваджуючи пілотний проект, міська влада прагне показати населенню, що можна отримувати тепло й гарячу воду, і при цьому знижувати енерговитрати. За його словами, проект «ДемоУкраїна» відповідає соціальним ініціативам Президента України щодо зниження споживання газу і електроенергії, зміцнення екологічної безпеки держави. 

«Безумовно, дякуємо Мінрегіону – нашому головному стратегічному партнеру по просуванню політики енергозбереження й енергоефективності в державі», - додав міський голова Житомира.

До слова, фінансову Програму «ДемоУкраїна для теплопостачання» створили НЕФКО та Шведське Агентство з міжнародного розвитку (Sida) у співробітництві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. «ДемоУкраїна» підтримує  розробку екологічно стійких та енергоефективних демонстраційних проектів у секторі теплопостачання України шляхом надання кредитів та грантів.

Програму підтримує багатодонорський фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5П), створений у 2009 році для просування енергоефективних інвестицій в Україні. З часом фонд розширив свою діяльність в інших країнах Східної Європи, зокрема, одним з найбільших його донорів став Євросоюз.

 

 

версія для друку