українська російська англійська
Олексій Журавко піклується про забезпечення людей з інвалідністю кріслами колісними
16.10.2013 | 09:23
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

До Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка звернулася інвалід I групи Рисай О. Д. з питанням забезпечення її кріслом колісним, оскільки у неї виникла затримка в отриманні засобу пересування за індивідуальним замовленням.

Заявниця у своєму листі вказала, що місцевим управлінням соціального захисту населення їй надавалися крісла колісні. Проте під час підбору інвалідного візка не враховувались її індивідуальні потреби, через що надані засоби пересування постійно виходили з ладу.

У зв’язку з цим та відповідно до Порядку забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, у жовтні 2012 року жінкою було подано заяву та відповідний пакет документів для замовлення індивідуального засобу реабілітації, який вона ще й досі не отримала.

Затримка у виготовленні індивідуального крісла колісного підприємством-виробником спочатку була мотивована тим, що Міністерство соціальної політики не затвердило технічну документацію на засіб реабілітації, а згодом – відсутністю фінансування.

Для вирішення піднятого питання Урядовий уповноважений з прав інвалідів Олексій Журавко надіслав звернення до Міністерства соціальної політики з проханням ретельно розглянути ситуацію та вжити невідкладних заходів для забезпечення жінки необхідним засобом пересування.

За повідомленням Міністерства, документи, надіслані ПАТ «Завод «Артемзварювання», були опрацьовані членами Експертної комісії Мінсоцполітики із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, ціна яких перевищує граничну. Протокольним рішенням комісії надано погодження для здійснення оплати виготовленого виробу. Отже, найближчим часом Рисай О. Д. буде забезпечена кріслом колісним за індивідуальним замовленням.

версія для друку