українська російська англійська
Г.Темник: Упродовж 2010-2013 років ЖКГ скоротило споживання газу на 10%
16.10.2013 | 09:54
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Паралельно з підготовкою до опалювального періоду, на підприємствах комунальної теплоенергетики впроваджували заходи з енергозбереження. За період підготовки реконструйовано 667 котелень, замінено 1126 котлів, капітально відремонтовано 1073 котлів, замінено 478 км теплових мереж. Реконструкція котелень та заміна теплових мереж, які проведені в підготовчий період, дозволяють досягнути економію газу до 5% вже цього року. Про це в ході прес-конференції в Укрінформі повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

«До прикладу, нещодавно у Івано-Франківську Віце-прем’єр Олександр Вілкул відкрив когенераційну установку, а таких у місті встановили декілька, яка дозволяє одночасно виробляти теплову та електроенергію, що йде на потреби підприємства та міста. Економічний ефект від реалізації даного проекту складе 465 тис. грн. на рік. Зекономлені кошти підприємство спрямовуватиме на подальшу модернізацію об’єктів теплоенергетики. Це дозволить підвищити якість надання послуг громадянам. І в кожній області є чимало прикладів технічного переоснащення котелень зі встановленням енергоефективного обладнання», - сказав Міністр.

Він також поінформував, що загалом протягом 2010-2013 років за рахунок реалізації інвестиційних програм у сфері теплопостачання модернізовано з впровадженням енергоефективних технологій та обладнання 3 393 котельні. 375 котелень переведено на альтернативні види палива. 862 км теплових мереж реконструйовано із застосуванням попередньо ізольованих труб.

За рахунок децентралізації та влаштування блочно-модульних котелень загальна кількість джерел теплопостачання збільшилась на 2 103 одиниці. А впровадження схем оптимізації централізованого опалення та децентралізації зменшило протяжність теплових мереж на 1235 км.

«Загалом за рахунок модернізації системи теплопостачання та впровадження альтернативних видів палива споживання природного газу скорочено на 1,1 млрд. куб. м. або на 10%», - зазначив Геннадій Темник.

До кінця 2013 року, за словами керівника Мінрегіону, на об’єктах теплопостачання буде запроваджено 100% технологічний облік теплової енергії, яка відпускається споживачам. Наразі 93% джерел теплопостачання вже оснащено приладами обліку.

версія для друку