українська російська англійська
В Україні низка банків кредитують термомодернізацію житла
16.10.2013 | 10:10
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Україні вкрай необхідно проводити термомодернізацію житла, яка є одним із засобів енергозбереження. Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

Посилаючись на оцінки експертів, Міністр зазначив, що Україна є лідером нераціонального споживання енергоресурсів в Європі.

«Енергоефективність в Україні складає лише одну третину середніх показників енергоефективності розвинутих країн. Питоме енергоспоживання житлового фонду України в 2-3 рази вище від аналогічних показників країн ЄС. Більше 80% багатоквартирних будинків в Україні потребують негайної термомодернізації», - сказав Геннадій Темник.

За підрахунками експертів потреби на модернізацію житлового фонду України складають близько 500 млрд. гривень. За словами очільника Мінрегіону, державний бюджет не в змозі профінансувати таку суму. Тому залучаються кошти комерційних банків. У 2012 році було впроваджено механізм надання пільгових кредитів строком до 10 років з можливістю дострокового погашення зобов’язань. На реалізацію енергоощадних заходів, проведення капітального і поточного ремонтів об’єктів житлово-комунального господарства  у минулому році спрямували  40 млн. грн., у тому числі кредитні кошти понад 6 млн. грн. отримали 11 ОСББ.

Геннадій Темник зазначив, що пільгове кредитування дає можливість вже сьогодні отримувати позитивні результати у напрямку проведення енергоефективних заходів у житлових будинках. Він навів приклад ОСББ м. Луцька, які отримали кредитні кошти на встановлення нових ліфтів, утеплення будинку і проведення підземної електричної лінії. Результатом проведеної часткової модернізації стала економія енергоресурсів на 50% і, як наслідок, зменшення вдвічі оплати за теплопостачання для мешканців будівель.

Міністр поінформував, що у країні відкрито ринок банківського фінансування для модернізації житлового сектору. До цього процесу залучені Укргазбанк, Метабанк, Львівбанк, Правексбанк та інші банківські установи.

версія для друку