українська російська англійська
Створення регіональних компаній у сфері природних монополій забезпечить єдиний тариф для всіх споживачів
16.10.2013 | 10:20
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Серед альтернативних підходів до фінансування галузі житлово-комунального господарства - створення умов для розвитку державно-приватного партнерства, зокрема, передача підприємств водо-, теплопостачання та водовідведення в оренду та концесію. Про це в ході прес-конференції в Укрінформі повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За його словами, Міністерством розроблено спеціальну навчальну програму з питань впровадження державно-приватного партнерства у комунальному господарстві для посадових осіб місцевого самоврядування.

Керівник Мінрегіону поінформував, що на сьогодні передано в концесію 20 об’єктів: 17 об’єктів водопостачання та водовідведення в АР Крим, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Луганській та Хмельницькій областях; 2 об’єкти теплопостачання в Донецькій та Хмельницькій областях; 1 об’єкт переробки відходів в АР Крим.

В оренду передано 14 об’єктів: 3 об’єкти водопостачання та водовідведення в Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях; 10 об’єктів теплопостачання в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Сумській, Черкаській областях та м. Севастополь; 1 об’єкт переробки відходів в Черкаській області.

За угодою спільної діяльності - 10 об’єктів: 2 об’єкти водопостачання та водовідведення в Тернопільській області; 1 об’єкт теплопостачання в Кіровоградській області; 7 об’єктів переробки відходів в Донецькій, Закарпатській, Київській та Кіровоградській областях.

Геннадій Темник зазначив, що Мінрегіоном проводиться робота зі створення регіональних компаній у сфері природних монополій. Регіональні водні компанії вже створені у Донецькій, Луганській областях та АРК Крим. Здійснюється робота по створенню водної компанії у Київській області.

«Створення таких компаній дає можливість впровадити єдиний для всіх споживачів тариф в регіоні  та проводити єдину економічну та технічну політику на підприємствах. Крім того, це скорочення операційних витрат на здійснення виробничої діяльності і підвищення інвестиційної привабливості підприємств», - пояснив Геннадій Темник.

Довідково

У 2010 році прийнято Закон України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», яким врегульовано відносин між територіальними громадами та приватними інвесторами, що виникають при такій передачі, встановлено загальні вимоги до юридичного оформлення, а також специфічних вимог до змісту відповідних договорів, зумовлених особливостями правового режиму об’єктів.

До кінця 2013 року законодавство у цій сфері буде удосконалено – готується до другого читання Верховною Радою України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо передачі в оренду чи концесію об’єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності».

версія для друку