українська російська англійська
О.Проскуряков взяв участь у відкритті Міжнародного форуму з відновлювальної енергетики та енергоефективності
16.10.2013 | 13:47
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

15 жовтня 2013 року Міністр екології та природних ресурсів України взяв участь у відкритті 5-го Міжнародного форуму з відновлювальної енергетики та енергоефективності в Україні REF-2013 Kyiv.

У форумі взяли участь представники провідних українських та закордонних компаній у сфері енергетики, серед яких ДТЕК, СКМ, Посли Даній, Фінляндії, представники дипломатичного корпусу.

Міністр Олег Проскуряков відзначив, що Україна сьогодні знаходиться на завершальному етапі виконання критеріїв, необхідних для підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

«Президент України Віктор Янукович визначив пріоритетом необхідність забезпечення енергетичної безпеки України в контексті взаємодії з ЄС. У зв`язку із цим, перед енергетичним сектором України сьогодні стоїть низка першочергових завдань: - забезпечити перехід від надмірного використання дорогого імпортного палива до енергоефективного виробництва; впровадження енергозберігаючих технологій в комунальній сфері; модернізація ринків та інфраструктури з урахуванням енергозберігаючих технологій», - додав Олег Проскуряков.

Реалізація цього комплексу заходів дозволить скоротити зовнішню залежність у постачанні енергоресурсів та диверсифікувати джерела таких ресурсів.

Очільник Мінприроди також відзначив, що модернізація, яка розпочалась в Україні, безумовно потребує значних інвестицій. Проте практика засвідчує, що вже сьогодні в синергії бізнесу, влади та громадськості є механізми та внутрішні ресурси, які дозволяють ефективно вирішувати масштабні завдання в енергетичній та екологічній сферах.

Зокрема, це проекти, реалізовані на Алчевському металургійному комбінаті в Луганській області, Єнакіївському металургійному заводі», підприємстві «Стирол Біофарм» в Донецькій та «Запоріжсталь» у Запорізькій областях.

«Такі приклади – конкретні кроки по реалізації задачі, поставленої Президентом України по створенню максимально ефективної системи взаємодії держави та бізнесу для досягнення конкретних результатів з метою зменшення негативного впливу на довкілля, підвищення енергоефективності та екологічності промисловості», - відзначив Міністр.

версія для друку