українська російська англійська
У Києві триває Міжнародний науково-технологічний форум "Наука. Інновації. Технології-2013"
16.10.2013 | 15:22
Прес-служба Міністерства освіти і науки

15-17 жовтня 2013 року у місті Києві на території виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» проводиться Міжнародний науково-технологічний форум «Наука. Інновації. Технології - 2013».

У роботі Міжнародного науково-технологічного форуму вже традиційно беруть участь провідні вчені вищих навчальних закладів та наукових установ України, керівники міністерств, органів виконавчої влади, представники Національної та національних галузевих академій наук України, посли та працівники посольств іноземних держав в Україні.

Практичні результати наукових досліджень вищих навчальних закладів представлено у таких важливих для України галузях як ракетно-космічна, приладо- та машинобудівна, сфери охорони здоров'я, матеріалознавства та нанотехнологій тощо.

Так, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка представлено вітчизняну комплексну уродинамічну систему, яка за своїми технічними показниками не поступається кращим закордонним аналогам при значно меншій вартості. Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» вперше в світовій практиці синтезовано та досліджено новий надтвердий вуглецевий матеріал – нанокомпозит, що складається з орієнтованих графітових нанокристалів і алмазоподібної аморфної матриці, а також багатошарові метали – вуглецеві нанокомпозити.

Великий інтерес відвідувачів форуму викликала спільна наукова робота «Створення високоточного обладнання та виготовлення крупно габаритних деталей і устаткування» Донбаської державної машинобудівної академії та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» спільно з науковцями Національної академії наук України і представників реального сектору економіки, таких як ПАТ «Енергомашсталь», ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування». Завдяки комплексному дослідженню створено та освоєно в серійному виробництві й впроваджено низку токарських верстатів нового покоління, технологічних процесів та інструменту на основі нових матеріалів. Загальний економічний ефект від розробки складає більш ніж 423, 9 млн. гривень.

версія для друку