українська російська англійська
Представники влади та бізнесу обговорили питання розвитку природоохоронного законодавства
16.10.2013 | 15:51
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

В рамках проведення ІІ Міжнародного форуму для сталого розвитку «GREEN MIND» відбувся діалог між представниками органів державної влади та бізнесу з питань розвитку природоохоронного законодавства та оцінки його регуляторного впливу. Спеціально для українських виробників та імпортерів оргкомітетом форуму були підготовлені дві пленарних сесії, присвячені тенденціям розвитку природоохоронного законодавства та реформам системи державного контролю, які відбулись 16 жовтня.

«Дана тематика в рамках форуму набуває особливої актуальності напередодні підписання Угоди між Україною та ЕС. Презентації представників державних органів влади надали уяву українським виробникам про перехід на європейські стандарти у сфері охорони довкілля, екологічної безпеки та раціонального використання природних ресурсів, і головне - яким чином адаптація української нормативно-правової бази до законодавства ЄС вплине на господарську діяльність підприємств усіх галузей економіки», - зазначила Світлана Берзіна, координатор ділової програми форуму.

Представники Мінприроди України провели правовий аналіз змін технічного регулювання у системі державного екологічного управління, у т.ч. екологічного нормування та стандартизації, процедур підтвердження відповідності, що дуже важливо для стратегічного планування та розвитку організації будь-якої галузі і масштабів.

Доповіді представників Держекоінспекції та Держгеонадр України були присвячені питанням, пов'язаним з реформами в системі державного нагляду (контролю) суб'єктів господарювання щодо дотримання природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами, охорони атмосферного повітря, раціонального використання і відтворення природних ресурсів. Програма сесій дозволила поглибити знання в сфері процедур державної екологічної експертизи та оформлення ліцензійно-дозвільних документів у сфері екологічної безпеки. Учасники форуму мали також можливість отримати необхідну інформацію про особливості експортно-імпортних операцій з державами-членами ЄС у сфері екологічного та радіологічного контролю.

версія для друку