українська російська англійська
Вітчизняна сільгосппродукція динамічно просувається на нові продовольчі ринки
16.10.2013 | 16:03
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У найближчі роки Україна матиме найвищий у світі відсоток зростання аграрного виробництва. Це дозволить їй наростити експорт більш, ніж наполовину. Покупцями ж вітчизняної сільгосппродукції є як країни Європи, так і Азії та Африки. Про це сьогодні заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк на засіданні Ради регіонів.

«Україна активно розширює географію та асортимент продукції, що експортується. Так, Україна посідає перше місце в світі з експорту соняшникової олії. А у поточному маркетинговому році держава посяде друге місце у світі з експорту зерна, поступаючись лише Сполученим Штатам Америки», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк також повідомив, що в минулому році втричі зросли поставки зерна до ЄС, які становили понад 7,8 мільйона тонн. Також він наголосив, що, закріпившись у традиційних регіонах, вітчизняна сільгосппродукція динамічно просувається на перспективні ринки країн Південно-Східної Азії та Африки.

«У цьому маркетинговому році прогнозуємо наростити постачання зернових до Китаю − майже до 5 мільйонів тонн, та олії – до 350 тисяч тонн», − зазначив Міністр.

Також очільник відомства зауважив, що завдяки підтримці Президента України Віктора Януковича Україна розпочинає активну участь у продовольчих програмах ООН. А це свідчить про високий рівень довіри міжнародної спільноти до якості української аграрної продукції.

«Наприклад, Продовольча програма ООН (FAO) прогнозує, що Україна у найближчі роки матиме найвищий у світі відсоток зростання аграрного виробництва та, відповідно, експорту сільськогосподарської продукції, який до 2020 року збільшиться на 60%», − підсумував Микола Присяжнюк.

 

версія для друку