українська російська англійська
Стратегію розвитку аграрного сектору подано на розгляд Уряду
16.10.2013 | 16:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Стратегію розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року вже подано на розгляд Уряду. Документ передбачає вирішення проблем галузевого характеру та соціального розвитку села. Про це сьогодні на засіданні Ради регіонів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Перший блок Стратегії – це ключові питання галузевого характеру. Це створення умов для нарощування притоку інвестицій, вихід на зовнішні ринки. По-друге, це приведення рівня організації внутрішніх ринків до європейського зразка. Для цього необхідно ухвалити Закон «Про безпечність та якість харчових продуктів», впровадити HACCP. Третім питанням залишається переоснащення галузі шляхом полегшення доступу до лізингових програм для усіх аграріїв», − наголосив Микола Присяжнюк.

Також Міністр додав, що ще одним ключовим питанням є доступ аграріїв до дешевих фінансових ресурсів. Зокрема, необхідно збільшити форвардні закупівлі, розпочати роботу Державного земельного банку.

«Важливим завданням Стратегії є досягнення соціального ефекту. Для цього Стратегія забезпечить входження малих та середніх товаровиробників в організований аграрний ринок. А досягти цього можна буде шляхом розвитку всіх видів кооперації на селі. Це частина нашої спільної ініціативи «Рідне село», − зазначив Микола Присяжнюк.

Очільник Мінагрополітики наголосив, що, як результат, малим виробникам та їх кооперативам полегшиться доступ до лізингової техніки та обладнання. Окрім того, посилиться державна підтримки самозайнятих та фермерських господарств, особливо у частині доступу до фінансових ресурсів.

 

 

 

 

версія для друку