українська російська англійська
Сімейних лікарів на Закарпатті тренуватимуть за євростандартами
16.10.2013 | 16:57
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

В Ужгороді відкрито тренінговий Центр сімейної медицини. Науково-академічна частина Центру розташована на базі Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Ужгородського національного університету. Практичні заняття проводитимуться відповідно до європейських стандартів – безпосередньо в сімейній амбулаторії, де лікарі зможуть відпрацьовувати сучасні методики діагностики та лікування.

Важливість та нагальність відкриття такого Центру зумовлена часом. Медична реформа, яка зараз триває в країні, вимагає якісно нових підходів як у діагностиці та лікуванні хвороб, так і в профілактиці захворюваності. І ключову роль в цьому відіграє саме сімейний лікар. Відомий факт, що там, де ефективно працює сімейна медицина, захворювання у 90% лікуються на первинній ланці.

Серед натхненників створення тренінгового Центру – лікар Марк Ремтон із американського міста-побратима Корвалліс. Останні десять років він разом зі своїми колегами-медиками активно підтримував розвиток сімейної медицини в Закарпатті. Кілька років тому в Ужгороді, по вулиці Капушанській було відкрито першу в області амбулаторію, яка працює на засадах сімейної медицини. Зараз на базі цієї амбулаторії створено показове сателітне відділення тренінгового Центру сімейної медицини. Із міського бюджету на розбудову Центру та капітальний ремонт амбулаторії було виділено близько 600 тисяч гривень.

Щодо науково-академічної частини тренінгового Центру, то окрім ґрунтовного навчання сімейних лікарів тут проводитимуться також медичні курси із взаємодопомоги. Адже у випадку гострих станів, таких як інсульт, інфаркт, отруєння, травми, допомога, надана в перші хвилини, є найбільш ефективною, а часто й життєво важливою. Вже днями тут розпочнуть навчання студенти, учні старших класів та усі бажаючі.

Також серед інновацій Центру проведення телеконсультацій вузькопрофільних фахівців як для сімейних лікарів, так і для районних медичних закладів та санаторіїв краю. Пацієнт чи лікар, щоб не їхати до обласного центру, може замовити консультацію фахівця і за допомогою новітніх технологій обговорити складний випадок, порадитись щодо вибору методики лікування чи обстеження.

 

 

версія для друку