українська російська англійська
17-18 жовтня працюватиме "Школа медичної журналістики", присвячена профілактиці раку молочної залози
16.10.2013 | 17:30
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

17 жовтня 2013 року відкриває свою роботу десятий модуль «Школи медичної журналістики». Його тема – «Рак молочної залози: хворобу можна попередити!». Цього разу представників регіональних та центральних ЗМІ, які працюють з медичною тематикою, навчать висвітлювати теми, що стосуються онкологічних захворювань молочної залози (РМЗ).

Надзвичайно важливо, щоб завдяки журналістським публікаціям населення України, а особливо жінки різного віку, звертали увагу на власне здоров'я, постійно проходили обстеження у лікарів-мамологів. Адже РМЗ посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань жіночого населення України та жіночого населення більшості економічно розвинутих країн світу. Рівень захворюваності на РМЗ в Україні за останні 50 років (1962–2011) зріс більше ніж учетверо – з 17,6 до 70,9 на 100 тисяч жіночого населення і не має тенденції до зниження, що викликає занепокоєння в українських онкологів.

Під час дводенного модулю (17-18 жовтня) «Школи медичної журналістики» перед представниками ЗМІ з доповіддю виступить завідуючий відділенням Київської міської онкологічної лікарні, хірург-мамолог Микола Аникусько. Також у програмі навчального семінару передбачені майстер-класи відомих журналістів, котрі стосуються особливості висвітлення медичної і соціальної тематики, та лекції авторитетних медіа-тренерів, лікарів-онкологів. Зі вступним словом до журналістів регіональних і центральних ЗМІ звернеться Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур.

17 жовтня 2013 року у рамках освітнього заходу відбудеться прес-конференція «Рак молочної залози: як українкам попередити хворобу?», під час якої будуть підведені підсумки двотижневої акції «Турбуйся про них!» – безкоштовного обстеження представниць ЗМІ у Києві і регіонах. У прес-конференції візьмуть участь представники МОЗ України та партнери заходу – Черкаський обласний онкологічний диспансер, компанія «Рош Україна» і ГС «Міжнародний Клуб лікарів та фармацевтів».

Під час прес-конференції також відбудеться нагородження переможців Всеукраїнського журналістського конкурсу «Проти раку – за життя» за найкращий матеріал, присвячений боротьбі з онкологічними захворюваннями. На конкурс надійшло понад 70 робіт. Журі, у складі першого секретаря Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, генерального директора компанії «Рош Україна» Деяна Нешича та головного онколога м. Києва Дмитра Осинського, оголосить переможців у номінації «Найкращий матеріал у ЗМІ». Головним призом конкурсу за найкращу роботу стане п’ятиденна подорож до Латвії (знайомство з досвідом висвітлення медичної тематики у латвійських медіа). Нагородою за перше місце стане планшетний комп’ютер, за друге – нетбук і за третє – цифровий диктофон.

Також учасники Школи цього дня здійснять прес-тур до онкологічної клініки «Інновація» (с. Лютіж, Вишгородський район), де вони ознайомляться з роботою клініки, пройдуть обстеження на апараті УЗД і мамографі та отримають консультацію лікарів-онкологів.

Організатори заходу – Національна спілка журналістів України, Міжнародна громадська організація «Клуб лікарів і фармацевтів», компанія «Рош Україна», Консорціум «Менеджмент Консалтинг Груп», за підтримки МОЗ України.

 

версія для друку