українська російська англійська
В Україні впроваджуватимуться європейські стандарти роботи аеропортів
16.10.2013 | 18:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Абсолютно усі зміни та новації в авіаційній галузі орієнтовані на створення належного рівня якості послуг для пасажирів. На цьому наголосив заступник голови Державної авіаційної служби України Олександр Гречко під час першого Українського форуму транспортної інфраструктури, що проходить у Києві.

За його словами, за останні кілька років значно розвинулась інфраструктура - збудовано нові сучасні аеровокзали у Борисполі, Донецьку, Львові, Харкові, Жулянах, триває спорудження терміналу в Одесі, злітно-посадкові смуги основних аеродромів країни оснащені сучасним аеронавігаційним обладнанням і здатні приймати повітряні судна за будь-якої погоди, утім обсяги авіаперевезень значно поступаються іншим провідним аеропортам світу.

"На сьогодні "Бориспіль" відправляє 60% усіх наших пасажирів. Загалом цього року буде обслуговано близько 15 млн. пасажирів, із них близько 9 млн.  буде обслуговано "Борисполем" - це на рівні аеропортів у Будапешті, Празі. А аеропорт в Амстердамі обслуговує 50 млн., стільки ж і в Стамбулі. Тобто є приклади того, куди і як розвиватись", - розповів Олександр Гречко.

Відтак, як зазначив заступник голови Державіаслужби, наразі завдання галузі - створити в аеропортах України такі ж умови, на яких працюють провідні аеропорти світу. "Авіація - це інтернаціональний вид діяльності. Тобто і у Нью-Йорку, і у Франкфурті, й у наших аеропортах мають бути приблизно однакові умови, зрозумілі для усіх пасажирів. Й ми над цим працюємо", - підкреслив він.

Наразі триває продуктивна робота щодо Спільного авіаційного простору з ЄС. Олександр Гречко наголосив, що передусім ця угода спрямована на об'єднання нормативної бази, опісля чого розпочнеться наступний етап - "відкрите небо".  "Щоб запрацювало "відкрите небо" в Україні треба створити нормальні прозорі правила роботи у галузі.  Багато вже зроблено щодо безпеки польотів, а робота в аеропортах лише розпочинається - найближчим часом  впроваджуватимуться європейські норми і стандарти взаємодії аеропортів із авіакомпаніями і роботи з пасажирами", - повідомив Олександр Гречко.

Зокрема планується документально закріпити, як в усьому світі, процедури роботи з авіакомпаніями - пілотами, інженерами, хедлінговими агентами та іншими.

"Це дозволить більш якісно обслуговувати повітряні судна і використовувати пропускну спроможність аеропортів. Із впровадженням першочергових норм і стандартів мають визначитися аеропорти - кожен окремо. Відтак ми закликаємо аеропорти, авіакомпанії до активної взаємодії з Мінінфраструктури, Державіаслужбою і передусім одне з одним", - зазначив заступник голови Державіаслужби.

версія для друку