українська російська англійська
Микола Азаров: Ми почали "перезавантаження" порядку денного двосторонніх відносин з Росією
17.10.2013 | 11:49
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Під час 10-го засідання українсько-російського міжурядового комітету з питань економічного співробітництва, яке відбулося 15 жовтня в Калузі (РФ), розпочато «перезавантаження» порядку денного двосторонніх відносин з питань, які викликають протиріччя, на питання прагматичної співпраці, вигідної для обох сторін. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 17 жовтня 2013 року.

За словами Прем’єр-міністра, головним завданням України на засідання міжурядового комітету було погодження «дорожніх карт» розвитку виробничої кооперації та врегулювання (точніше, усунення перепон) у торгівельному, інвестиційному, фінансовому і галузевому співробітництві. Це завдання комітет виконав. Більшість проблем, які довгий час не вирішувались, на десятому засіданні стали питаннями порядку денного для вирішення.

«В цілому я оптимістично сприймаю результати роботи міжурядового комітету, - зазначив Микола Азаров. - На мій погляд, ми почали «перезавантаження» порядку денного двосторонніх відносин з питань, які викликають протиріччя, на питання прагматичної співпраці, вигідної для обох сторін. Саме таке завдання поставили перед Урядами Президент України Віктор Янукович і Президент Російської Федерації Володимир Путін».

При цьому Микола Азаров наголосив, що питання зони вільної торгівлі України з Європейським Союзом на останньому засіданні розглядалось вже «не як загроза для наших двосторонніх відносин, а як завдання предметно, посегментно проаналізувати, які умови для російсько-українського співробітництва це створює, щоб не виникало додаткових перепон для нашого співробітництва».

Прем’єр-міністр звертав увагу своїх партнерів, що «треба знаходити переваги, а не створювати штучні ускладнення».

«І це єдино продуктивний формат діалогу Митного союзу з Україною, формат, до речі, уже підтриманий Білоруссю і Казахстаном», - зазначив Микола Азаров.

Нагадаємо, що 15 жовтня було підписано Дорожню карту з реалізації Програми українсько-російського співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору у мирних цілях до 2016 року і Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у використанні національних космічних засобів дистанційного зондування Землі цивільного призначення. А також Дорожню карту щодо врегулювання питань у сферах інвестиційного, фінансового і галузевого співробітництва України та Російської Федерації.

Крім того, на засіданні комітету погоджено плани виконання ряду масштабних міждержавних проектів. Починається створення спільного підприємства для відновлення серійного виробництва літаків сімейства Ан-124 з українськими двигунами Д-18Т. Досягнуто домовленості про завершення спільних льотних випробувань кращого у своєму класі транспортного літака Ан-70, з тим, щоб до 1 лютого наступного року прийняти рішення щодо його серійного виробництва.

З вересня вже реалізовується спільний українсько-російський проект з будівництва  заводу ядерного палива в Кіровоградській області. Розпочинається опрацювання організаційно-правових форм і технічного завдання будівництва мостового переходу через Керченську протоку. Досягнуто домовленостей про розвиток транспортних (автомобільних і залізничних) коридорів, які поєднують Європу і Азію, а також про поширення уже відпрацьованої  практики спільного, спрощеного митно-прикордонного контролю на всіх залізничних експресах, які курсуватимуть між нашими країнами. Активізується українсько-російське науково-технологічне співробітництво. Зокрема, українські технології будуть активно використовуватись в створені масштабного проекту НІКА, на базі Об’єднаного інституту ядерних досліджень в Дубні.

Також сторони домовились разом з казахськими партнерами протягом півроку напрацювати економічну і нормативну базу для створення Причорноморського зернового комітету – так званого «зернового пулу», який суттєво покращить умови торгівлі стратегічним ресурсом як для його виробників, так і для споживачів.

 

версія для друку