українська російська англійська
Мінекономрозвитку: Поетапний перехід на безфосфатні миючі засоби збереже вітчизняного виробника і робочі місця
17.10.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Поступове виведення з українського внутрішнього ринку миючих засобів на основі фосфатів допоможе зберегти вітчизняне виробництво у цьому сегменті і разом з тим, зробити суттєвий внесок у екологічну безпеку, на цьому наголосив директор департаменту реального сектору економіки Мінекономрозвитку Олег Пендзин у ході брифінгу. У разі прийняття Верховною Радою проекту Закону, що регулюватиме ринок синтетичних миючих засобів (схваленого на засіданні Кабінету Міністрів 9 жовтня) в Україні починаючи з 2014 року, відбуватиметься поетапне – протягом 7 років - скорочення синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії, що містять фосфати.

«Таким чином, починаючи з 2021 року Україна практично повністю відмовиться від фосфатовмісних миючих засобів. Мова йде про порошки, миючі засоби, тобто про весь внутрішній ринок побутової хімії», - пояснив Олег Пендзин. – Ми проводили попередні консультації з виробниками. Такі терміни переходу допоможуть зберегти вітчизняного виробника, дадуть йому час на модернізацію виробництва і зберегти робочі місця. Це, так би мовити, компроміс між необхідністю покращувати екологію і можливістю вітчизняного виробника оновлювати власне виробництво», - сказав Олег Пендзин.

На сьогодні ринок побутової хімії в Україні становить біля 350-380 тис. тонн, 280 тис. тонн виробляється в країні, решта – завозиться.

«У структурі споживання вітчизняна продукція складає близько 65%. Середня масова частка фосфатів у складі пральних порошків, які виробляються в Україні - 15-30%. Більша частина імпортованого в Україну товару - містить фосфати. Загалом, частка безфосфатних пральних порошків на ринку України складає близько 2-3%. Миючих засобів, які містять 30-60% фосфатів – 5%; тих, що містять 15-30% фосфатів – 45%», - сказав Олег Пендзин.

За словами директора департаменту, динаміка виробництва синтетичних мийних засобів в Україні має тенденцію до зростання. Так, у 2012 році виробництво синтетичних миючих засобів склало понад 257 тис. тонн, що на 11% більше ніж у 2011 році та у 1,5 раза більше ніж у 2004-му.

Олег Пендзин також зазначив, що споживач не відчує суттєвих змін у вартості прання при використанні безфосфатних мийних засобів. За проведеними дослідженнями, вартість одного прання, звичайним і безфосфатним засобами - приблизно однакова.

«Кілограм миючого безфосфатного  засобу коштує дорожче, ніж  звичайного, але ефективність безфосфатного - приблизно у 3 рази вища. Відтак меншою кількістю засобу можна користуватися більше. Тобто для споживача перехід на безфосфатний варіант буде практично не відчутний», - пояснив Олег Пендзин.

На останок він зазначив, що додаткових витрат з державного бюджету внаслідок прийняття даного законопроекту також не передбачається.

версія для друку