українська російська англійська
Тернопільська ОДТРК - інформаційний партнер святкових заходів міста-ювіляра
17.10.2013 | 15:10
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Тернопільська ОДТРК висвітлюватиме заходи із святкування 500-річчя міста Скалат та ХІ Всеукраїнського фестивалю козацької пісні «Байда».

Старовинне місто Скалат, розташоване у Підволочиському районі Тернопільської області, відзначатиме 20 жовтня свій 500-літній ювілей. Свято розпочнеться з урочистого Богослужіння, яке відбудеться в місцевих храмах, освячення встановленої в центрі міста фігуру Богородиці.

Обласні мовники підготують та транслюватимуть в ефірі репортажі з театралізованого мистецького дійства - історичної реконструкції, яке відбудеться на території Скалатського замку. А ще в ефір вийдуть сюжети про кулінарні конкурси місцевих господинь, «Скалатські дитячі фестини», спортивні змагання на центральному стадіоні тощо.

Також обласна державна телерадіокомпанія широко висвітлюватиме ХІ Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда» та засідання Ради Українського козацтва, що відбудуться в рамках святкування 500-ліття міста. 

З огляду на погодні умови, які склалися цього року в нашій державі, під час збирання зернових  Державною інспекцією сільського господарства України проведено моніторинг наявності в областях зерносушарок. Загальна їх кількість складає 1 547 одиниць, а потужність — 1млн. 238,5 тисяч тонн на добу. За оцінками фахівців цієї кількості зерносушарок за стандартних погодних умов, зазвичай достатньо для нашої держави.

Зокрема, як зазначив Голова Держсільгоспінспекції України Владислав Гончаренко найбільша кількість зерносушарок знаходиться у Полтавській області – 144 одиниці, які за добу можуть сушити 109 тис. тонн зернових. Найменше їх у Закарпатській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях – 6 та по 7 відповідно, які за добу пропускають від 1,5 тис. тонн до 4,5 тис. тонн.

Також Владислав Гончаренко відзначив, що від того наскільки якісно ми сьогодні підготуємо зернові до зберігання буде залежати якість хлібопродуктів на полицях магазинів.

 

версія для друку