українська російська англійська
Аби зберегти вал зернових, можливо, збільшиться обсяг посіву ярих культур
17.10.2013 | 14:44
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні завершується посів озимих культур. Аграрії максимально використали погодні умови та вже засіяли озимими 6,6 мільйона гектарів. Зокрема, посіяно понад 83% озимої пшениці та практично завершили посів ріпаку. Та аби зберегти вал зернових, буде переглянуто структуру посіву ярих культур навесні, залежно від перезимівлі озимих. Про це сьогодні на брифінгу під час засідання Кабінету Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Аграрії максимально скористалися теплою погодою та вже засіяли 6,6 мільйона гектарів озимих культур, тобто понад 81% до прогнозу. А це оптимальний обсяг, який можна було засіяти протягом сприятливих погодних умов», − зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, аграрії вже завершують посів озимого ріпаку. Ним засіяно 96% запланованих площ. Що ж до озимої пшениці, то її посів ще також продовжується. Наразі нею засіяно 83% прогнозованих площ.

«Ми будемо слідкувати за станом озимих під час холодного періоду року. І будемо готові провести весняно-польові роботи в потрібному обсязі, аби обсяг площ та вал зернових були збережені», − наголосив Микола Присяжнюк.

Окрім того, Міністр зазначив, що сільгоспвиробники повністю забезпечені необхідною кількістю мінеральних добрив. Так, аграрії накопичили 784 тисячі тонн міндобрив. А це 111% до заявки.

 

 

версія для друку