українська російська англійська
Відкрилася "Школа медичної журналістики", присвячена профілактиці раку молочної залози
17.10.2013 | 15:16
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур привітав учасників, журналістів центральних та регіональних ЗМІ, з початком роботи «Школи медичної журналістики», присвяченій профілактиці раку молочної залози.

«Рак молочної залози посідає перше місце у структурі онкологічних захворювань жіночого населення України та більшості країн світу. На сьогодні рівень захворюваності зріс більше, ніж у 4 рази з 17,6 до 70,9 на 100 тисяч жіночого населення нашої країни. І ці цифри, на превеликий жаль, не знижуються – що викликає велике занепокоєння українських онкологів! Саме тому профілактика раку молочної залози є обов’язком для кожної жінки. Важливо на ранніх стадіях звернутися до лікаря, щоб вчасно виявити хворобу і пролікуватись», – сказав Олександр Качур.

Також він зазначив, що у Києві протягом двох тижнів у рамках проекту пройшли обстеження у лікаря-онколога, де отримали професійну консультацію близько 700 співробітниць засобів масової інформації. Зараз акції безкоштовного обстеження журналісток «Турбуйся про них!» у форматі днів відкритих дверей проходять в усіх регіонах України.

Крім того, Олександр Качур подякував усім, хто брав участь у проекті та щодня допомагає українським жінкам не допустити страшну хворобу в своє життя.

У відкритті також взяли участь голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко та генеральний директор фармацевтичної компанії «Рош Україна» Деян Нешич.

У своєму виступі Олег Наливайко зазначив, що «Школа медичної журналістики» вже стала системним проектом, який єволюціонує і вдосконалюється. «Спираючись на цей досвід, ми розвиваємо професійне навчання з інших тематик», – підкреслив він.

Деян Нешич, який є партнером проекту, зазначив: «Цього року за підтримки компанії відбулося вже три модулі «Школи медичної журналістики», і ми особливо вдячні представникам ЗМІ за небайдужість до такої соціально важливої теми як онкозахворювання».

Довідка

У рамках дводенного семінару «Школи медичної журналістики» учасники матимуть можливість поспілкуватися з провідними фахівцями-онкологами, відвідати сучасну онкологічну клініку «Інновація» та пройти діагностику.

Під час заходу передбачені майстер-класи відомих журналістів провідних мас-медіа. Зокрема, про досвід відстоювання журналістами інтересів героїв публікацій на медичну тематику розповідатиме редактор репортерського відділу газети «Голос України» Ольга Вауліна, а про відповідальність медіа за публікації медичного характеру – головний редактор газети «Здоровье. Кухня. Огород» – Оксана Рябчун.

 

 

версія для друку