українська російська англійська
Венеціанська комісія та ОБСЄ/БДІПЛ позитивно оцінили Мін'юст за публічне обговорення виборчого законодавства
17.10.2013 | 17:17
Прес-служба Міністерства юстиції

Венеціанська комісія та ОБСЄ/БДІПЛ дали позитивну оцінку Мін’юсту за проведені круглі столи щодо виборчого законодавства.

«ОБСЄ/БДІПЛ та Венеціанська Комісія вітають те, що Міністерство юстиції організовує публічне та всебічне обговорення змін та процесу виборчої реформи з різними зацікавленими сторонами, включаючи громадянське суспільство. Венеціанська Комісія та ОБСЄ/БДІПЛ сподіваються, що результат різних громадських обговорень буде відображений в очікуваних законодавчих та конституційних змінах», - про це йдеться у Спільному висновку Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ, ухваленому на 96 пленарній сесії Венеціанської Комісії 11 – 12 жовтня 2013 року.

У висновку також зазначено, що Венеціанська комісія та ОБСЄ/БДІПЛ вітають позицію Міністра юстиції (відкритий лист до Секретаря Венеціанської Комісії Томаса Манкерта від 2 жовтня 2013 року) щодо необхідності всеосяжної реформи та про готовність продовжувати всебічний процес виборчої реформи з метою гармонізації української правової бази з міжнародними стандартами.

«Міністерство юстиції і надалі продовжуватиме практику відкритого та прозорого спілкування з громадськістю щодо гармонізації виборчого законодавства. Наші дії – публічні, отже, я вважаю, ефективні, і для нас важлива така оцінка впливових міжнародних структур», - наголосила Міністр юстиції України Олена Лукаш.

У Спільному Висновку згадано круглі столи, організовані Міністерством юстиції 12 серпня, 11 вересня та 3 жовтня 2013 року: «Ці події вітаються, оскільки вони відповідають рекомендаціям Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ стосовно важливості участі у процесі реформ усіх зацікавлених у виборах сторін».

Як відомо, наступний круглий стіл, присвячений обговоренню рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ та Венеціанської Комісії щодо виборчого законодавства, заплановано на першу половину листопада 2013 року.

 

версія для друку