українська російська англійська
Показник негативного сальдо в 2013 році зменшився майже у 1,5 раза, порівняно з минулим роком
17.10.2013 | 17:34
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У січні-серпні 2013 року експорт товарів з України склав близько 41 млрд. дол. США, імпорт – понад 48 млрд. дол. США, повідомили в департаменті зовнішньоекономічної діяльності Мінекономрозвитку. 

«Перевищення імпорту над експортом є характерним для багатьох розвинених країн світу, що обумовлює негативний баланс їхньої зовнішньої торгівлі. Це пояснюється тим, що політика держав на даному етапі спрямовується на залучення іноземного капіталу, необхідного для проведення структурної перебудови економіки, відповідно до вимог часу, пожвавлення власного виробництва та впровадження нових технологій», - зазначив начальник відділу прогнозування та моніторингу зовнішньої  торгівлі департаменту зовнішньоекономічної діяльності Мінекономрозвитку Сергій Ковальов.

Він також підкреслив, що, за підсумками січня-серпня 2013 року, сальдо торгівлі товарами склалося негативним у сумі 7,4 млрд. дол., але цей показник покращився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 2,7 млрд. дол. або у 1,4 раза.

«Розглядаючи галузеву структуру сальдо, слід зазначити, що суттєве його покращення відбулось у торгівлі мінеральними продуктами (на 5,1 млрд. дол.), головним чином за рахунок скорочення імпорту природного газу у фізичних обсягах на 28,6% (на 6,1 млрд. куб. м) і відповідного зменшення вартості імпортованих обсягів на 2,8 млрд. дол», - зазначив Сергій Ковальов.

Експерт Мінекономрозвитку додав, що сальдо покращилось у торгівлі різними промисловими товарами (на 318,7 млн. дол.), продукцією легкої промисловості – (на 40,1 млн. дол.) та продукцією деревообробної промисловості (на 30,6 млн. дол.).

В той же час погіршилось сальдо торгівлі продукцією металургійного комплексу (на 1,2 млрд. дол.), агропромислового комплексу та харчової промисловості (на 938,2 млн. дол.), хімічної промисловості (на 412,8 млн. дол.) та машинобудування (на 84,4 млн. дол.).

На думку експерта, погіршення сальдо торгівлі цими товарами пов’язано з продовженням рецесії в економіці переважної більшості країн-основних торговельних партнерів України, зниженням попиту на традиційні товари українського експорту та несприятливою ціновою кон’юнктурою на зовнішніх ринках.

Довідково

За даними Статкому ООН, серед провідних країн світу в 2012 році негативне сальдо торгівлі товарами мали такі країни, як США (788,5 млрд. дол.), Індія (193,0 млрд. дол.), Великобританія (168,6 млрд. дол.), Франція (106,7 млрд. дол.), Японія (87,0 млрд. дол.), Туреччина (84,0 млрд. дол.),  Польща (12,7 млрд. дол.), Ізраїль (12,2 млрд. дол.) та Канада (7,8 млрд. дол.) тощо.

версія для друку