українська російська англійська
Відбулося 5-те засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД
17.10.2013 | 17:20
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

17 жовтня 2013 року у Києві в Клубі Кабінету Міністрів України відбулося 5-те засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД

У засіданні Ради взяли участь представники державних органів і громадських організацій 11 держав-учасниць СНД. Окрім України, були представлені: Азербайджанська Республіка, Республіка Вірменія, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Республіка Киргизстан, Республіка Молдова, Республіка Таджикистан, Російська Федерація та Грузія.

Голова Консультативної Ради Онищенко Геннадій Григорович – керівник Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів та благополуччя людини, присвятив свій виступ актуальним питанням забезпечення захисту прав споживачів та першочерговим завданням, які стоять перед усіма учасниками засідання. А також побажав учасникам і гостям 5-го засідання Консультативної ради успішної і плідної роботи, спрямованої на взаємодію у справі забезпечення захисту прав та інтересів споживачів.

Геннадій Онищенко зазначив, що робота Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД має на меті об’єднати зусилля органів виконавчої влади та громадських організацій держав-учасниць СНД задля досягнення максимально ефективного захисту прав споживачів на основі комплексного підходу до питань гармонізації законодавства, удосконалення механізмів досудового та судового захисту прав споживачів, підвищення їх правової грамотності та подальшого розвитку споживчої освіти.

Співголова Консультативної ради Орєхов Сергій Миколайович у своєму виступі окреслив цілі та пріоритети діяльності у сфері захисту прав споживачів в Україні, а також розглянув окремі аспекти державного регулювання зазначеної сфери в країні.

«Стратегічні завдання, поставлені перед нами Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем і Урядом країни, зобов'язують створити об'єктивно нову всеукраїнську систему захисту прав споживачів. А це можливо лише за умови тісної співпраці з громадськими організаціями. Це допоможе у вирішенні низки нагальних проблем у політичній, економічній і соціальній сферах державного будівництва. Крім того, сприятиме розвитку громадянського суспільства, яке визначено в програмі Президента «Україна для людей» головним пріоритетом держави. 21 лютого 2012 року на засіданні Ради Регіонів Президент України Віктор Федорович Янукович сказав:

«Ми повинні створити таку систему, при якій громадянин нашої держави, незважаючи на постійне місце проживання - місто чи село, матиме можливість скористатися всіма можливими нормами захисту своїх інтересів як споживача». Втілюючи в життя цю програму, Держспоживінспекція України проводить широкомасштабну роботу з налагодження співпраці та взаємодії з органами місцевого самоврядування. Підписані і діють Меморандуми про співпрацю з профспілками України, «Асоціацією малих міст України», рядом обласних державних адміністрацій. У селах і невеликих містах органи місцевого самоврядування створили по всій країні більше ста структурних підрозділів із захисту прав споживачів. У деяких сільських та селищних радах введено посади спеціалістів із захисту прав споживачів. На сьогодні по всій Україні працює понад 200 громадських приймалень, що надають населенню безоплатну консультативну та юридичну допомогу», -підкреслив Сергій Орєхов.

У рамках порядку денного учасниками засідання було заслухано інформацію про найбільш значимі події в сфері захисту прав споживачів, а саме:

- «Про виконання рішень 4-го засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав - учасниць СНД»;

- «Пріоритетні напрямки державної політики України у сфері захисту прав споживачів»;

- «Інформація про найбільш значимі події в сфері захисту прав споживачів, що відбулися в державах - учасницях СНД в період між засіданнями Ради»;

- «Про соціально-економічне становище держав - учасниць СНД в І півріччі 2013 року»;

- «Про перспективи співробітництва Ради з Комісією «Кодекс Аліментаріус» щодо забезпечення безпеки якості харчової продукції, що знаходиться в обороті на продовольчому ринку Співдружності»;

- «Співпраця країн СНД з реалізації заходів, спрямованих на зниження споживання продукції, небезпечної для споживача (тютюн)»;

- «Про проект доповіді Міждержавної ради з антимонопольної політики «Про стан конкуренції на ринку лікарських засобів держав - учасниць СНД»;

- «Досвід реалізації коопераційного Проекту Міністерства фінансів Російської Федерації і Світового банку «Сприяння підвищенню рівня фінансової грамотності та розвитку фінансової освіти в Російській Федерації»; а також «Про дату і місце проведення чергового засідання Ради».

За підсумками обговорення було прийнято цілий ряд конструктивних та необхідних для всіх держав - учасників СНД рішень.

Під час прес-конференції Геннадій Онищенко нагадав, що між  Держспоживінспекцією України та Росспоживнаглядом у вересні 2012 року підписано Меморандум про співпрацю, положення якого направлені на координацію  дії обох відомств у напрямку підвищення рівня захисту прав споживачів України та Російської Федерації, запобігання потраплянню на ринки обох країн неякісних, фальсифікованих та небезпечних товарів.  

«До Держспоживінспекції України може звернутися кожен споживач у разі порушення його прав. Це дасть змогу відстояти справедливість, покарати несумлінних  виробників, а ринок наповнити якісними товарами», - наголосив Геннадій Онищенко.

Також було прийняте рішення, що чергове засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД відбудеться у Республіці  Вірменія у квітні-травні 2014 року, крім того, учасники засідання погодилися з пропозицією молдовської сторони провести 7-е засідання у Кишиневі.

Учасники засідання відзначили, що захід був проведений на високому рівні та у дружній атмосфері, що сприяло продуктивній роботі та конструктивному  діалогу при обговоренні нагальних питань сфери захисту прав споживачів.

версія для друку