українська російська англійська
Уряд визначив екологізацію економіки як один з пріоритетів своєї політики
17.10.2013 | 17:45
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

17 жовтня 2013 року Перший заступник Міністра екології та природних ресурсів України Микола Романов взяв участь у церемонії закладення першої капсули в основу майбутнього сучасного заводу з переробки відпрацьованих олив у смт. Бородянка Київської області, інвестором якого виступає болгарська компанія «Пріста Рісайклінг».

«Уряд України визначив екологізацію економіки як один з пріоритетів своєї політики з метою вирішення таких нагальних питань, як утилізація відходів, зменшення забруднення повітря, води, заради покращення якості життя громадян України. Сьогоднішня подія – ще одне підтвердження того, що синергія бізнесу, влади та громадськості створює дієвий механізм та дозволяє віднайти внутрішні та зовнішні інвестиційні ресурси для ефективного вирішення масштабних завдань», - сказав Перший заступник Микола Романов.

Завод з такою технологією є першим не тільки в Східній, а й у Західній Європі. Будівництво та технологічне оснащення заводу здійснюватиметься за сучасною екологічно безпечною технологією, розробленою та запатентованою американською компанією Sequoia Energy & Environment PVT.LTD. Цей метод переробки відпрацьованих олив вважається найкращим у світі, оскільки забезпечує високу якість кінцевого продукту та хорошу рентабельність.

Установка складатиметься з двох технологічних модулів, потужність кожного з яких становитиме 40 000 тонн відпрацьованих олив на рік.

На першій стадії технологічного процесу, який буде впроваджений на заводі, з відпрацьованих олив методом вакуумної дистиляції відділятимуться вода, легкі та важкі фракції З отриманої в результаті сировини, із застосуванням методу гідроочищення, виготовлятимуться базові оливи Групи I,II та II+.

Заплановано, що за умов нормального завантаження, обсяг виробництва базових олив на заводі сягатиме 70 000 МТ на рік. Це дозволить суттєво зменшити кількість імпортованих базових олив, та забезпечити українські нафтопереробні заводи сировиною, необхідною для виготовлення висоякісних моторних та промислових олив, в тому числі напівсинтетичних та синтетичних.

В урочистій церемонії також взяли участь: Голова правління холдингу «Пріста Ойл», Почесний консул України в Болгарії керівник інвестиційного проекту Пламен Бобоков, Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олександр Заєць, радник Прем’єр-міністра України Валентина Довженко, Віце-прем’єр-міністр Болгарії Бобєва Данієла, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарії в Україні Красімір Мінчев, голова Бородянської РДА Георгій Єрков, Голова Бородянської селищної ради Віктор Трухан.

 

версія для друку