українська російська англійська
Ситуація в реальному секторі економіки перебуває під контролем держави, - Мінекономрозвитку
18.10.2013 | 09:46
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У вересні цього року ніяких глобальних загроз в економіці України не спостерігалося. Ситуація в секторах економіки демонструє розвиток. На цьому акцентував увагу заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Максим Дуда.

«Ми ніяких глобальних шоків у розвитку економіки України не відзначаємо. Серед ключових секторів економіки, які ми спостерігаємо, досить високі темпи розвитку продовжують демонструвати внутрішньоорієнтовані галузі. У першу чергу, це стосується роздрібної торгівлі та сільського господарства. За результатами 9 місяців, оборот роздрібної торгівлі демонструє 9,8% зростання», - сказав Максим Дуда.

А от у сільському господарстві склалася незвичайна ситуація: якщо за 8 місяців воно показувало зростання 13,3%, то за 9 місяців - всього 3%. Проте, ніяких причин для занепокоєння немає, оскільки ці показники не пов'язані з економічними чинниками. Справа в тому, що вересень був аномально дощовим, і це завадило українським аграріям здійснити всі заплановані сільгоспроботи - завершити збір врожаю і провести сівбу озимих культур. Але вже в жовтні ці роботи активізувалися. Оптимістичні прогнози щодо зростання сільського господарства можна давати з великою частиною впевненості, оскільки з двох компонентів сільського господарства (рослинництво і тваринництво) показники у вересні погіршилися саме в рослинництві. А тваринництво впевнено демонструє приріст +4,8%.

«Ми очікуємо, що за результатами жовтня темпи зростання в рослинництві значно прискоряться, і за підсумками року прогнозна цифра врожаю, закладена в наші розрахунки, буде виконана, а врожай, закладений у прогнозні розрахунки (57 млн. тонн) буде зібраний. На сьогодні у нас зібрано 42,8 млн. тонн зернових культур, для порівняння в минулому році в цей час було зібрано лише близько 37 млн. тонн», - сказав заступник директора департаменту.

Експерт зазначив, що, враховуючи хороший урожай нинішнього року, великі очікування покладені на активізацію діяльності промислових виробників, що займаються переробкою сільськогосподарської продукції.

Показники зовнішньоекономічної діяльності демонструють зниження експорту-імпорту, але позитивний момент полягає в тому, що імпорт скорочується більш значними темпами, ніж експорт.

Якщо говорити про соціальні показники, то реальна середньомісячна заробітна плата (з урахуванням інфляції) зросла на 9,3%.

версія для друку