українська російська англійська
Київ та Москва виходять на новий етап взаємовигідної співпраці
18.10.2013 | 10:53
КИЇВСЬКА МДА

У рамках Днів Києва у Москві, що тривають з 17 до 19 жовтня голова КМДА Олександр Попов та мер Москви Сергій Собянін підписали Заяву про розробку нового Договору про співпрацю між столицями. Урочисте підписання документа відбулося у будівлі мерії Москви.

За словами очільника Москви, усі пункти попереднього Договору вдалося виконати у рекордні терміни. Відтак нині назріла потреба переходу відносин між столицями на новий етап взаємовигідної співпраці.

«Інтерес, котрий проявляють один до одного Київ та Москва, невипадковий. У нас спільна культура, історія та міцне підґрунтя економічної співпраці. Три роки тому, ми підписали програму співпраці між Москвою і Києвом. Я повинен констатувати, що всі пункти цього документу вже виконані. З’явилася необхідність підготувати нові документи про співпрацю», – сказав у ході зустрічі Сергій Собянін.

У свою чергу Олександр Попов також подякував меру Москви за ефективну співпрацю та висловив готовність до розширення співробітництва.

Крім того, під час зустрічі голова КМДА подарував Москві зменшену копію пам’ятника Михайлу Булгакову, встановлену на Андріївському узвозі, 13 у Києві. Це перший пам’ятник видатному письменникові у Москві. Скульптура київського майстра  Миколи Рапая, який власне створив і пам’ятник у столиці України. Московська копія бронзового Бургакова у 70 см. заввишки та важить 50 кг.

«В історії наших міст чимало спільних фактів та імен. Але, як на мене, ніхто так не розумів душі киянина та москвича, як Михайло Булгаков. Він народився в Києві, але відомим став у Москві. Він любив обидва ці міста. Часто навіть не зрозуміло, про яке місто йдеться в його творах, він ніби змішує Київ та Москву. Кияни люблять його пам’ятник на Андріївському узвозі, сподіваюся москвичам він теж припаде до душі», – наголосив Олександр Попов.

Мер Москви Сергій Собянін пообіцяв встановити його поруч із музеєм Булгакова у Білокам’яній.

версія для друку