українська російська англійська
У Держпідприємництва обговорили ініціативу запровадження роботи аптек виключно через касові апарати
18.10.2013 | 11:00
Прес-служба Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

У зібранні взяли участь представники Держлікслужби, об’єднань аптечних закладів та представники ЗМІ.

З метою посилення боротьби з фальсифікатом представники бізнесу визнали своєчасною ініціативу запровадження касових чеків як інструменту захисту прав хворого та боротьби з фальсифікатом. Як компроміс було запропоновано фіксувати факт продажу лікарських засобів касовим або товарним чеком (за відсутності РРО).

Також боротьбі з фальсифікатом сприятиме посилення державного контролю за надходженням в аптеки лікарських засобів, на чому наголосили представники асоціацій аптечного  бізнесу.

Під час обговорення тематики, представники фармацевтичного бізнесу звернули увагу на необхідність поширення проекту реімбурсації частини вартості гіпертонічних ліків у всіх аптеках, незалежно від форми їх власності.

Михайло Бродський наголосив: «Всі аптеки повинні бути в однакових ринкових умовах. Аптека, яка працює на реімбурсайції, зараз знаходиться в неконкурентних умовах по відношенню до інших аптек». Голова Держпідприємництва погодився з позицією суб’єктів фармацевтичного ринку та заявив: «Я борюся з фальсифікатом лікарських засобів».

Окрім того, за результатами наради було запропоновано посилити контроль за інформацією, яка міститься у касових та товарних чеках, зокрема шляхом обов’язкового зазначення торгової назви проданого препарату, форми випуску та  дозування, кількості.

Бізнес пообіцяв надати конкретизувати пропозиції додатковим листом на адресу Держпідприємництва України.

 

версія для друку