українська російська англійська
Заява Л.Кожари з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми
18.10.2013 | 12:30
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Ашгабат, 18 жовтня 2013 року – З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зробив заяву. Він закликав до ефективного виконання з боку усіх держав-учасниць їхніх зобов’язань щодо викорінення злочинного явища торгівлі людьми.

Одним з пріоритетів Українського головування в ОБСЄ у 2013 році було проголошено посилення боротьби з торгівлею людьми з метою вжиття заходів щодо всіх форм цього огидного злочину, який принижує людську гідність та порушує права людини і основні свободи на просторі ОБСЄ.

Діючий голова підкреслив необхідність негайних кроків щодо посилення співробітництва в рамках ОБСЄ, нарощування міжнародних зусиль щодо запобігання торгівлі людьми, належного захисту постраждалих осіб та покарання злочинців. «Слід визнати появу нових специфічних рис та форм торгівлі людьми, які потребують належної реакції. Наш інструментарій щодо боротьби з сучасним рабством має бути удосконалений відповідно до сучасних викликів», - заявив Леонід Кожара.

«Нам необхідно розвивати партнерство з громадянським суспільством, приватним сектором, профспілками, іншими заінтересованими сторонами як на національному, так і міжнародному рівнях», - відзначив Діючий голова ОБСЄ, підкресливши, у цьому зв’язку, важливу роль Конференції високого рівня на тему: «Зміцнення ролі ОБСЄ у боротьбі проти торгівлі людьми», що була проведена Українським головуванням у Києві 10-11 червня 2013 р.

«Ми повинні використовувати переваги інноваційних підходів ОБСЄ та інших провідних міжнародних організацій, а також кращі практики, які довели свою ефективність у низці держав-учасниць», - заявив Діючий Голова. Він також висловив впевненість в тому, що ухвалення запропонованого Українським Головуванням Додатку до Плану дій щодо боротьби із торгівлею людьми стане основою для посилення партнерства з протидії сучасному рабству.

 

 

версія для друку