українська російська англійська
Украерорух відкрив новий центр керування повітряним рухом у Харкові
18.10.2013 | 13:11
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У Харкові відбулось урочисте відкриття нового центру керування повітряним рухом, який об’єднав аеродромний диспетчерський центр та сучасну аеродромну диспетчерську вишку – другу, яку збудувало Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух). Участь у відкритті взяли віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул та представники органів місцевої влади.

Введення в експлуатацію цього об’єкта підвищує безпеку польотів та пропускну спроможність повітряного простору в районі аеродрому «Харків». Літати в Україні відтепер стало ще безпечніше.

Висота Харківської аеродромної диспетчерської вежі – 45 метрів, загальна площа приміщень на 10 поверхах – близько 3 тисяч кв. метрів.  Розташована вишка на відстані 617 метрів від контрольної точки аеродрому «Харків» (Основа), знаходиться на однаковій відстані від початку й кінця злітно-посадкової смуги, що забезпечує необхідні умови роботи авіадиспетчерів та безпеку заходження літаків на посадку.  

Завдяки висоті та оптимальному розташуванню нової вишки авіадиспетчери мають можливість візуально контролювати площу аеродрому на 360° – злітно-посадкову смугу, руліжні доріжки, перон та повітряний простір в районі аеродрому.

До введення в експлуатацію нового центру і нової вишки робочі місця авіадиспетчерів розташовувались в окремих приміщеннях, що вимагало додаткової координації між фахівцями. Крім того, через недостатню висоту старої вежі диспетчери не могли здійснювати візуальний контроль руху повітряних суден та транспортних засобів на аеродромі в повному обсязі.

У новому центрі встановлено сучасне устаткування, зокрема автоматизовану систему керування повітряним рухом «Aircon-2100» провідного іспанського виробника аеронавігаційного обладнання, а також забезпечено функціонування необхідних систем – комутації мовного зв’язку, повітряного електрозв’язку, IP-телефонії, гарантованого електроживлення тощо. Завдяки цьому підвищилась якість і надійність обслуговування повітряного руху та поліпшились умови роботи авіадиспетчерів аеродромного диспетчерського центру  Харківського регіонального структурного підрозділу Украероруху.

Будівництво центру керування повітряним рухом у Харкові розпочато в лютому 2011 року. Цей проект реалізовано за рахунок власних коштів Украероруху. Таким чином на будівництво й устаткування центру в Харкові, як і на інші проекти, втілені Украерорухом, не було витрачено бюджетних коштів, оскільки підприємство не фінансується з держбюджету.

Діяльність Украероруху може бути прикладом успішності підприємства державної форми власності на авіаційному ринку нашої країни.

Відкриття нового центру керування повітряним рухом – черговий етап масштабного проекту модернізації засобів зв'язку, навігації та спостереження, а також аеронавігаційних об'єктів. За останні сім років Украерорух також побудував два нові центри керування повітряним рухом у Дніпропетровську та Сімферополі, нову аеродромну диспетчерську вишку в Сімферополі, встановив у своєму Навчально-сертифікаційному центрі сучасний тривимірний диспетчерський тренажер «3D-Tower», розгорнув і використовував мобільні вишки у Львові та Харкові, ввів у дію 4 доплерівські метеолокатори у Харкові, Львові, Донецьку та Сімферополі. На завершальному етапі – будівництво вишки в аеропорту «Київ» (Жуляни), а також реконструкція вишки та будівництво центру керування повітряним рухом у Львові. У найближчій перспективі аеродромні диспетчерські вишки будуть побудовані у Дніпропетровську, Борисполі та Одесі.

Як зауважив генеральний директор Украероруху Юрій Чередніченко, до 70% капіталовкладень підприємства – це інвестиції в технічну модернізацію аеронавігаційної системи України, що дозволяє відповідати найсучаснішим світовим вимогам до провайдерів аеронавігаційних послуг. Це дасть можливість зміцнитися у статусі провідного провайдера в Чорноморському регіоні.

Підвищуючи безпеку польотів і якість обслуговування повітряного руху, Украерорух створює нові можливості для подальшого розвитку аеропорту «Харків» і економіки харківського регіону в цілому. Крім того, це дозволить підвищити відповідність української аеронавігаційної системи європейським стандартам, що є складовою обраного державою курсу на євроінтеграцію.

 

Довідково

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, створене у 1992 р., надає повний спектр послуг з аеронавігаційного обслуговування: обслуговування повітряного руху, організація потоків повітряного руху, організація і менеджмент повітряного простору, радіотехнічне забезпечення зв’язку, навігації та спостереження, забезпечення метеорологічною та аеронавігаційною інформацією всіх видів польотів у зоні своєї відповідальності, що охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею
776 442 кв. км. Генеральний директор УкраерорухуЮрій Чередніченко. Офіційний веб-сайт Украерорухуwww.uksatse.aero.

 

 

 

версія для друку