українська російська англійська
О. Попов заявив про наміри Києва позмагатися за регіональне лідерство на ринку інвестицій та аутсорсингу
18.10.2013 | 15:15
КИЇВСЬКА МДА

У рамках днів Києва в Москві голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов виступив із промовою, в якій зазначив, що столиця України готова позмагатися за регіональну першість у певних сегментах інвестиційного ринку не тільки з Варшавою чи Прагою, а й із Москвою.

Основою конкурентоспроможності української столиці Олександр Попов вважає насамперед високу якість людських ресурсів, науковий потенціал та комфортність міста для проживання.

«Наразі глобальні корпорації приходять туди, де мешкають найкращі люди і де створені найкомфортніші умови проживання», – підкреслив голова столичної адміністрації.

Очільник КМДА наголосив, що в Києві вже відкрили свої регіональні штаб-квартири такі всесвітньовідомі бренди як Visa, Kraft Foods, Fujitsu Technology Solutions, а інвестиційний підрозділ одного з найбільших британських і світових банків Barclays Investment Bank відкрив в український столиці свій третій, найсучасніший, глобальний технологічний центр.

«Приємно констатувати, що цей тренд відзначили аналітики, які досліджують інвестиційну привабливість міст, – сказав Олександр Попов, – через що цього року Київ уперше піднявся вище Москви у авторитетному рейтингу ста найпривабливіших для аутсорцінгу міст планети, який складає компанія Tholons. Згідно з іншим авторитетним дослідженням Hot Spots, який проводить аналітичний підрозділ впливового британського видання The Economist, Київ хоча і відстає сьогодні від Москви та Варшави в рейтингу конкурентоспроможності міст, однак – згідно з прогнозами британських аналітиків – упродовж найближчого десятиліття саме українська столиця демонструватиме найкращу в регіоні динаміку зростання своїх рейтингових позицій».

Для ілюстрації конкурентних переваг Києва Олександр Попов навів цікаву статистику: у той час, як рівень проникнення інтернету в Москві чи у Санкт-Петербурзі сягає близько 70%, аналогічний показник в українській столиці дорівнює 90%. Таку інтернетизованість у Європі демонструють тільки високотехнологічні скандинавські країни та Нідерланди.

«Залишаючись найбільш потужним економічним та фінансовим центром України, Київ має всі підстави і буде змагатись за роль регіонального лідера у залученні інвестицій у найбільш високотехнологічні та перспективні сектори економіки», – завершив свій виступ Олександр Попов.

Також у рамках бізнес-форуму, що відбувся під час днів Києва у Москві, КМДА презентeвала найбільші інвестиційні проекти столиці, такі як багатофункціональний комплекс «Київська бізнес гавань», інноваційний парк Bionic Hill, та бізнес район Kyiv City. Проект «Київська бізнес-гавань», який стане першим індустріальним парком столиці, на міжнародному рівні був презентований уперше. Олександр Попов запросив російських бізнесменів скористатися сприятливим бізнес-кліматом, який згідно з законом «Про індустріальні парки» поширюватиметься на всіх інвесторів Київської бізнес-гавані.

версія для друку