українська російська англійська
Відбулася зустріч співголів Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії
18.10.2013 | 15:45
Прес-служба Міністерства освіти і науки

18 жовтня 2013 року відбулася зустріч співголів Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії – Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника та Міністра освіти і науки Російської Федерації Дмитра Ліванова.

У зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов; Перший заступник Міністра культури України Тимофій Кохан; директор департаменту зв'язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України Володимир Яценківський; директор міжнародного департаменту Міністерства освіти і науки РФ Євген Угрінович; заступник керівника Росспівробітництва Лариса Єфремова; радник Посольства РФ в Україні, керівник Представництва Росспівробітництва в Україні Костянтин Воробйов. 

Під час зустрічі обговорено низку питань, зокрема, щодо реалізації Програми російсько-українського співробітництва в гуманітарній сфері на 2011-2012 роки; затвердження Програми російсько-українського співробітництва в гуманітарній сфері на 2013-2014 роки, а також організаційних принципів її реалізації; розвитку договірно-правової бази російсько-українського співробітництва в гуманітарній сфері; термінів і місця проведення восьмого засідання Підкомітету.

Міністр освіти і науки Російської Федерації Дмитро Ліванов подякував за дружню атмосферу та взаємну довіру. Він зазначив, що дворічна програма співпраці була дуже успішною. «Це сприяло розширенню участі громадян обох держав у гуманітарному і науково-технічному співробітництві», - підкреслив Дмитро Ліванов.

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник повідомив, що, реалізуючи дворічну програму гуманітарної співпраці, з’явилися низка ініціатив громадськості, які підтримали міністерства освіти Російської Федерації та України.

«Виникла Асоціація вищих навчальних закладів, відбулися Дні освіти України в Росії та Дні освіти Росії в Україні, діє Асоціація аспірантів, зміцнена договірно-правова база щодо визнання наукових ступенів та звань», - зазначив Міністр освіти і науки України.

Окрім того, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, голова українського колективу українсько-російської комісії істориків Олександр Удод розповів про роботу цієї комісії: «Успішно реалізується проект зі створення спільного навчального посібника для вчителів історії Росії та України. Перші п’ять посібників уже надруковані та використовуються у навчальному процесі. На базі Преяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди йде апробація навчального посібника. Зараз готуються ще п’ять книжок».

У зв’язку з чим, Міністр  Дмитро Табачник зазначив, що Турецька Республіка за прикладом роботи українсько-російської комісії також запропонували створити таку комісію істориків. Уже відбуваються засідання українсько-польської комісії істориків, створеної також за прикладом співпраці істориків України та Росії.

Окрім того, Дмитро Табачник висловив ідею, запропоновану Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, щодо створення спільного конкурсу з технічних і природничих дисциплін для молодих вчених України та Росії.

У підсумку зустрічі Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник та Міністр освіти і науки Російської Федерації Дмитро Ліванов підписали Протокол зустрічі співголів Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії.

 

версія для друку