українська російська англійська
Міжурядову українсько-американську угоду про зниження ризику експлуатації АЕС в Україні буде продовжено
21.10.2013 | 13:00
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

17 жовтня на засіданні Уряду прийнято проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення проекту Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про продовження дії Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки щодо підвищення експлуатаційної безпеки, зниження ступеня ризику експлуатації та зміцнення систем регулювання цивільних атомних об’єктів в Україні від 25 жовтня 1993 року», розроблений Міненерговугілля.

 Метою зазначеного проекту розпорядження є  забезпечення продовження дії Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки щодо підвищення експлуатаційної безпеки, зниження ступеня ризику експлуатації та зміцнення систем регулювання цивільних атомних об’єктів в Україні від 25 жовтня 1993 року, термін дії якої  закінчується 25 жовтня 2013 року.

Необхідність прийняття акта викликана тим, що в рамках Угоди реалізується Проект кваліфікації ядерного палива для України, який має на меті провадження робіт з диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських атомних електростанцій та підвищення ядерної фізичної безпеки АЕС (реалізація Проекту триватиме до 2015 року включно).

Відповідно до проекту розпорядження, термін дії Угоди продовжується на наступні п’ять років – з 25 жовтня 2013 року до 25 жовтня 2018 року.

Нота Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні від 24.09.2013 № 407 разом із позитивною нотою-відповіддю Української сторони є Угодою (у формі обміну нотами), яка набирає чинності з дати отримання ноти-відповіді Міністерства закордонних справ.

Прийняття нормативного акта дозволить забезпечити виконання заходів щодо диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських атомних електростанцій та підвищення фізичної безпеки енергоблоків АЕС.

версія для друку