українська російська англійська
У Люксембурзі відбулася зустріч міністрів закордонних справ уформаті "Україна+група друзів України в ЄС"
21.10.2013 | 15:06
Прес-служба Міністерства закордонних справ

21 жовтня 2013 року в Люксембурзі за ініціативою Віце-прем’єр-міністра – Міністра закордонних справ Словацької Республіки Мірослава Лайчака відбулася зустріч міністрів закордонних справ України та держав-членів ЄС у форматі «Україна+група друзів України в ЄС». У зустрічі також взяв участь Комісар ЄС з питань розширення та ЄПС Штефан Фюле.

Під час заходу було обговорено стан підготовки до Вільнюського Саміту «Східного партнерства», включаючи готовність до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У цьому зв’язку Міністр закордонних справ України Леонід Кожара підтвердив незмінну готовність української сторони підписати Угоду про асоціацію з ЄС під час Саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року та поінформував керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС про прогрес, досягнутий Україною у виконанні критеріїв підписання Угоди, визначених у Висновках Ради ЄС від 10 грудня 2012 року. Він відзначив, що із підписанням Угоди про асоціацію реформи в державі продовжаться, оскільки за своїм змістом ця Угода є довгостроковою програмою всеохоплюючих суспільно-політичних, соціально-економічних, секторальних та правових реформ.

У свою чергу Комісар ЄС Ш.Фюле та міністри закордонних справ держав-членів ЄС відзначили досягнутий українською стороною останнім часом прогрес в реалізації реформ відповідно до Висновків Ради ЄС, що стало свідченням відданості української  влади, опозиції, громадянського суспільства курсу на зближення з Європейським Союзом та впровадження глибинних перетворень у державі. Керівники зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС висловили сподівання, що Україна продовжить швидкий темп реформ, що створить позитивну основу для позитивного рішення Ради ЄС у закордонних справах 18 листопада.

У рамках заходу були також обговорені перспективи лібералізації візового режиму України з ЄС.

Учасники заходу висловили сподівання на успішні результати Вільнюського Саміту «Східного партнерства», головним індикатором чого стало б підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

версія для друку